Статті

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує?

Меню

Розумний годинник для дітей – це сучасний пристрій, який дозволяє батькам постійно бути на зв'язку з дитиною та дистанційно стежити за її здоров'ям та за навколишнім середовищем. Такий гаджет наповнений корисним функціоналом та характеристиками, які розраховані на розвиток дітей та спокій батьків.

Дитячі Smart Watch відрізняються від дорослих моделей можливостями та керуванням, що повністю замінює використання мобільного телефону. Пристрій розрахований на те, що дитина постійно носить її на руці, тому вона у будь-який момент може відповісти на дзвінок і бачити повідомлення на дисплеї.

Що вибрати: смарт годинник або смартфон для дітей?

Як було сказано вище, дитячий розумний годинник здатний замінити смартфон. У такому пристрої є вбудований слот для sim-карти, який робить з простого наручного аксесуара смарт годинник-телефон. Перевага гаджета в тому, що, на відміну від смартфона, його складніше втратити або розбити, оскільки годинник розміщується на руці.

Автономність

Залежно від вбудованого акумулятора, типу дисплею та набору функцій, дитячі Smart Watch тримають заряд достатньо часу для повноцінного використання: від 2 до 5 днів роботи на одному заряді пристрою.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

З якого віку рекомендується купувати дитячий годинник?

Існують моделі дитячих годинників, які можна використовувати вже з 3 років. Логічно припустити, що дитина стає самостійнішою, коли йде до школи. Потреба такого пристрою для батьків і самої дитини стає високою, враховуючи підвищену активність дітей. Тому придбати Smart Watch рекомендується дітям віком від 5 до 14 років.

Як працюють Smart Watch для дітей?

Основним фактором розумного дитячого годинника є можливість відстеження батьками переміщення дитини та передачі даних про його місцезнаходження. Пристрій дозволить передавати інформацію про маршрут пересування, зберігати координати, приймати вхідні виклики та «таємні дзвінки» зі смартфона батьків, а також отримувати та надсилати повідомлення. Всі ці параметри можна налаштувати в мобільному додатку для смарт годинника.

Підтримка SIM-картки

Така можливість необхідна для коректного зв'язку та функцій визначення геолокації за модулем GPS з метою розуміння, де знаходиться дитина, переміщаючись без супроводу дорослих на прогулянці або в школі.

Корисні функції смарт годинника для дітей

У сучасних моделях дитячих розумних годинників розроблені основні функції та додаткові. Основні є практично у всіх пристроях та розраховані на ефективну роботу. Додаткові – розширюють можливості дитячих Smart Watch, що також відіграє важливу роль при покупці розумного гаджета для дитини.

Рівень захисту від вологи та пилу, а також ударостійкість

Ця функція є обов'язковою у списку параметрів більшості моделей смарт годинників, включаючи дитячі. Ступенів такого захисту буває кілька:

 • IP45 – мінімальний захист, здатний витримати випадкові попадання дрібного пилу та вологи.
 • IP65 – ступінь, розрахований на захист від дощу та пилу.
 • IP67 – дозволяє перебувати серед піску та занурюватися у воду до 1 метра не більше ніж на 30 хвилин.
 • IP68 – високий рівень захисту, який може витримувати занурення у воду на 2-3 метри.

Кнопка SOS

Така функція є однією з найважливіших у дитячих Smart Watch. Натиснувши її, дитина надсилає екстрений сигнал про допомогу на телефон батьків у вигляді зворотного дзвінка або оповіщення у спеціальному мобільному додатку. Ця функція буде корисною для дітей дошкільного віку та маленьких школярів. Суть її у забезпеченні безпеки шляхом передачі екстреного сигналу на телефон батьків.

Щоб скористатися кнопкою SOS необхідно натиснути її на кілька секунд, після чого дитячий годинник передасть сигнал за обраним номером телефону, поки на дзвінок не дадуть відповідь батьки. Також така функція має у своєму розпорядженні відправку повідомлення на смартфон батьків з інформацією про геолокацію дитини.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Двосторонній зв'язок

Функція двосторонніх дзвінків відкриває можливість здійснення вихідних та вхідних дзвінків. Режими сповіщень можна налаштувати: звук, вібрацію або вибрати щось одне.

У розумному годиннику для дітей можна зберігати від 3 до 15 контактних номерів. Пристрій автоматично відхиляє вхідний дзвінок з невідомого номера для безпеки дитини.

Датчик зняття розумного годинника з руки

Деякі моделі Baby Watch мають убудований датчик зняття з руки. Якщо дитина зніме годинник, батьки обов'язково отримають сигнал про це у вигляді повідомлення на смартфоні.

У спеціальному додатку під конкретну модель дитячого годинника можна налаштувати дозвіл надсилання повідомлення на телефон батьків.

Вібродзвінок

За допомогою функції вібродзвінка можна почути сигнал про дзвінок батьків у вигляді вібрації. Така функція буде корисною для школярів, які перебувають на уроках.

Безпечна зона (Геозабір)

Ця функція дає можливість визначати геопозицію місцезнаходження дитини. Безпечну зону можна визначити у спеціальному мобільному додатку та контролювати сигнал трекера, вбудованого в дитячому годиннику.

Якщо дитина вийде за межі зазначеної зони, на телефон батьків одразу прийде відповідне повідомлення.

Така функція буде корисною для підлітків та молодших школярів, які самостійно повертаються зі школи або перебувають на прогулянці з друзями.

Важливо пам'ятати про те, що відображувана геолокація при визначенні геозабору може допустимо розходитися від реальних цифр до 150 метрів.

Вбудована камера

Наявність вбудованої камери розрахована на виконання двох важливих функцій – батьки буквально можуть бачити, що відбувається навколо дитини, а також пристрій дозволяє дитині використовувати камеру для зйомки своїх цікавих моментів.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Додаткові функції дитячого розумного годинника

До додаткового списку можливостей можна віднести корисні комунікації, які роблять дитячі Smart Watch більш функціональним девайсом.

 • Спортивні показники та крокомір.
 • Відстеження історії маршруту.
 • Телефонна книга (15 контактів).
 • Прийом текстових та голосових повідомлень.
 • Функція пошуку годинника.
 • Датчик контролю температури тіла.
 • Пульсометр.
 • Моніторинг сну.
 • Збереження фотографій з камери годинника.
 • Будильник.

Як налаштувати дитячий смарт годинник?

Перед першим включенням дитячих Smart Watch рекомендується зарядити їх до повного заряду 100% та дотримуватися інструкцій. Повний заряд необхідний для того, щоб при налаштуванні годинник не розрядився.

Покрокова інструкція налаштування та підключення дитячого розумного годинника:

 • сімка повинна підтримувати формат 2G, при активації поповнена на грошову суму, згідно з тарифами обраного мобільного оператора мережі;
 • встановлення сім-карти в спеціальний слот пристрою та активація деяких параметрів;
 • встановлення мобільного додатка на смартфон батьків;
 • реєстрація у завантаженому додатку;
 • обов'язкова синхронізація годинника з мобільним телефоном по Bluetooth;
 • налаштування необхідних індикаторів та всіх базових параметрів (дата, мова тощо)
 • налаштування дзвінків, повідомлень, будильника, часу сну, крокоміра і т.д.

Якщо при встановленні та підключенні виникли проблеми, слід перезавантажити смарт годинник, а також скинути їх до заводських налаштувань (через програму або на дисплеї пристрою).

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Як вибрати дитячий смарт годинник: 5 рекомендацій

При виборі та купівлі розумного годинника для дітей потрібно звертати увагу на матеріал корпусу, ремінець та циферблат, а також на всі необхідні функції.

Вік дитини

Параметри та характеристики пристрою повинні відповідати певному віку дитини.

За набором функцій

Дітям дошкільного віку чудово підійдуть моделі з базовими функціями. Дитині буде простіше розібратися з їх керуванням, якщо функцій буде менше.

За типом вологозахисту та стійкості до механічних пошкоджень

Дитячий годинник з високим ступенем захисту від вологи та пилу, а також від ударів та пошкоджень – оптимальний варіант для дітей дошкільного віку. Мінімальний захист IP45-IP54 дозволить не знімати щоразу годинник під час миття рук.

Вищі рівні захисту будуть корисні для дітей, які контактують з водою досить часто, наприклад, у басейні.

Кнопки під водою не слід натискати незалежно від ступеня вологозахисту.

Стійкість до ударів та механічних пошкоджень залежить від ударостійкості корпусу пристрою. У моделях дитячих годинників використовується міцний пластик, метал або сплав цих матеріалів.

За ємністю вбудованого акумулятора

Стійкість акумулятора залежить від обсягу. Стандартна оптимальна ємність – 400-600 мАг. У середньому дитячий розумний годинник може працювати від 8 годин до 2 днів (при повноцінному використанні пристрою), а в автономному режимі без підзарядки вони можуть працювати до 7 днів.

Для того, щоб продовжити заряд акумулятора, можна збільшити геозабір і вимкнути функції, які не використовуються. При нечастих відправках повідомлень, дзвінках і прослуховуваннях батареї вистачить на більш тривалий період часу.

У міру використання та наявності у дитини смартфона

Якщо дитина має мобільний телефон, то можна розглянути годинник без сім-карти. У разі відсутності смартфона розумний годинник з сімкою - відмінне рішення і корисна покупка.

Рейтинг дитячих Smart Watch від бренду Gelius

Український бренд розумних гаджетів та мобільних аксесуарів Gelius пропонує багатофункціональні дитячі годинники за вигідними цінами.

Дитячий годинник Gelius Pro GP-PK001 (PRO KID) Black/Silver

Модель має багатий функціонал та гарний дизайн. У Gelius Pro GP-PK001 передбачений сенсорний дисплей TFT, розмір якого становить - 1.44 дюйми, роздільна здатність екрану - 240х240.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Основні характеристики Дитячого Годинника Gelius Pro GP-PK001:

 • Тип сім-карти: Nano-Sim.
 • Гарантія: 12 місяців.
 • Місткість акумулятора: 500 мАг.
 • Камера: 2 МР.
 • Ступінь захисту: IP67
 • Процесор: MTK2503.
 • Робочий час: 24 години.
 • Режим очікування: 48 годин.
 • Моніторинг активності сну.
 • Датчик зняття руки.
 • Збереження фото з камери годинника.
 • SOS сигнал, прийом вхідних дзвінків, аудіо та смс повідомлень.
 • Багатофункціональний спортивний режим.
 • Моніторинг активності (спалювання калорій, пройдена дистанція).
 • Програма для смартфона: Setracker.
 • Вага: 50г.
 • Тип зарядного пристрою: магнітний USB кабель.
 • Вбудовані функції: GPS, LBS, AGPS, Wi-Fi у режимі реального часу.

Дитячий розумний годинник з GPS трекером Gelius Pro Care GP-PK004 (LTE/VoLTE/Temperature control) Pink

Модель представлена в привабливому, стильному дизайні, матеріал корпусу є досить міцним, а екран надійно захищений від ударів та механічних пошкоджень. Пристрій високопродуктивний та багатофункціональний.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Основні характеристики:

 • Екран: 1.3 дюйми IPS, 240x240.
 • Розміри: 232х40х15.5 мм
 • Точність GPS: 5-30 метрів.
 • Функція відеодзвінка через програму Setracker.
 • Вбудований датчик (термометр): 24-годинне визначення температури тіла, оповіщення про високу температуру.
 • Розташування: GPS, AGPS, LBS, Wi-Fi.
 • Мережа: 2G, 3G, 4G.
 • SIM-карта: Nano SIM.
 • Дзвінок на номер телефону: 3 SOS номери + 15 контактів у телефонній книзі.
 • Підтримка G-сенсора (по трьох осях).
 • Підтримка віддаленого моніторингу (функція зворотнього дзвінка).
 • Камера: 2 МР.
 • Рівень захисту: IP65.
 • Літієва батарея: 650 мАг.
 • Електронний паркан (GEO), відстеження історії, будильник, пошук годинника, телефонна книга, годинник з дистанційним вимкненням.
 • Підтримка програм для смартфонів Android та IOS.
 • Гарантія: 12 місяців.

Дитячий розумний годинник з GPS трекером Gelius ProBlox GP-PK005 Black

Ця модель від українського бренду має унікальний дизайн за мотивами гри Problox, а також безліч корисних функцій та можливостей для батьків.

Дитячий смарт годинник: як вибрати і скільки він коштує

Особливості Gelius ProBlox GP-PK005 Black:

 • GPS, AGPS, LBS, Wi-Fi.
 • SIM-карта: Nano SIM.
 • Камера 2 МР.
 • Додаток: Setracker
 • Літієва батарея: 400 мАг.
 • Час роботи: 1 день.
 • У режимі очікування: 2 дні.
 • Розміри 52.9х44.5х15 мм.
 • Датчик зняття руки.
 • Підтримка віддаленого моніторингу розташування.
 • Рівень захисту: IP67.
 • Функція зворотного дзвінка.
 • GEO, відстеження історії, будильник, пошук годинника, телефонна книга, годинник з дистанційним вимкненням.
 • Підтримка програм для смартфонів Android та IOS.

Скільки коштує смарт годинник для дитини?

Багато батьків цікавляться питанням вартості, на яку слід розраховувати при покупці розумного GPS годинника для дітей. Насправді немає необхідності купувати дуже дорогий пристрій, який має схожі функції з моделями дешевше. Можна вибрати недорогі варіанти і краще, які потішать дитину, підлітка та її батьків.

Український бренд Gelius пропонує багатофункціональні та продуктивні пристрої гарної якості за вигідними цінами.