Бездротові зарядні пристрої

Ціна
Теги
Кількість пристроїв, що заряджаються
Швидка зарядка
Вихідний струм
Наявність дисплея
Особливості ЗУ
Вхідні інтерфейси
Потужність Вт
Кількість USB-портів
Колір
Підходить для заряджання

Будь-який смартфон, як і інші мобільні пристрої, необхідно періодично заряджати, щоб вони могли працювати. Мережеві зарядки, до яких прилади підключаються через шнури, не завжди зручні (проводи ламаються, заплутуються, захаращують простір і т.д.), тому виробники пропонують інші варіанти.

Одним із найновіших винаходів є бездротовий зарядний пристрій для телефону. Воно стильно виглядає, займає мало місця і має додаткові функції, такі як, наприклад, сигнал, що вказує на рівень заряду. Такий пристрій гідно більш уважного вивчення.

Що таке бездротове заряджання телефону та принцип його роботи?

Бездротовий зарядний пристрій для смартфонів є компактною панеллю, яка передає енергію гаджету, розміщеному на її площині. Існує два види таких приладів – дротовий та бездротовий портативний зарядний пристрій.

У першому випадку живиться воно від електромережі, а в другому – від внутрішнього акумулятора, який можна заряджати про запас. Використовувати портативний бездротовий зарядний пристрій можна на природі, у подорожі, в автомобілі, у разі відключення електрики та інших ситуаціях, коли немає можливості підключитися до мережі.

Працює бездротова зарядка за принципом магнітної індукції, яка стала її основою. Суть у тому, що електромагнітне випромінювання може передавати струм на невелику відстань без допомоги проводів. Для цього має бути дві котушки – провідна та приймаюча.

Як провідник виступає бездротовий зарядний пристрій на телефон, а всередині гаджета знаходиться приймач. Коли прилади знаходяться близько один до одного, відбувається процес передачі електроенергії:

 • на котушку всередині зарядки попадає змінний струм, утворюючи електромагнітне поле;
 • котушка-приймач у смартфоні його вловлює;
 • струм проходить через випрямляч, перетворюючись зі змінного на постійний;

В результаті батарея гаджета отримує необхідний заряд.

Типи бездротових зарядних пристроїв

Бездротові зарядні пристрої відрізняються між собою багатьма характеристиками, у тому числі формою та розмірами. Їх варто враховувати при виборі виробів, оскільки від цього залежить зручність їх використання за різних обставин.

Існують такі різновиди зарядок від виробника:

 1. Шайбою. Круглі та плоскі бездротові зарядні пристрої, які повинні лежати на поверхні столу (або на будь-який інший), а вже ньому розміщують гаджет;
 2. Килимком. Вони менш жорсткі, ніж "шайби", і займають більше місця (вміщують кілька приладів), встановлюються також у горизонтальному положенні;
 3. Підставкою. Гаджет можна ставити у вертикальному положенні (з нахилом, що регулюється), що зручно, якщо в процесі зарядки потрібно щось в ньому подивитися.

Якщо ви плануєте купити бездротовий зарядний пристрій, варто заздалегідь вирішити, скільки девайсів одночасно на ньому має заряджатися, оскільки є моделі, що дозволяють розмістити на одній панелі крім телефону ще смарт-годинник і навушники.

Параметри бездротових зарядних пристроїв для смартфона

Вибираючи зарядний бездротовий пристрій для телефону, слід звертати увагу на такі його параметри:

 1. Швидкість роботи. Від потужності приладу залежатиме швидкість, на яку зарядиться смартфон. Вона може бути від 5 до 15 Вт. Для енергоємних гаджетів потрібні потужні зарядки, щоб процедура була швидкою та комфортною;
 2. Безпека. Її зарядний пристрій теж повинен забезпечувати для девайсів, зокрема захищати від стрибків мережі, перегріву, перезаряду, короткого замикання;
 3. Стандарт заряджання. Їх є кілька: Qi, Samsung, PMA, Airfuel. Найпопулярнішим вважається Qi - його підтримують багато сучасних телефонів, у тому числі і iPhone.

Варто також враховувати можливість пристрою заряджати гаджет через чохол, якщо ви використовуєте його і не хочете постійно знімати.

Переваги бездротового зарядного пристрою

Якої б форми або розміру не був ваш зарядний бездротовий пристрій, він точно матиме такі переваги:

 • простота використання - потрібно просто "прикласти" гаджет до зарядної поверхні;
 • універсальність – заряджати можна різні види мобільних пристроїв, а не лише смартфони;
 • мінімум проводів – потрібен лише один (для док-станції);
 • довговічність - оскільки немає безлічі шнурів, які часто ламаються або рвуться, бездротовий зарядний пристрій для смартфона прослужить довше.

Якщо берете аксесуар із прозорим покриттям, то скло у нього має бути загартованим – воно міцніше.

Чи небезпечна бездротова зарядка для смартфона?

Багато користувачів вирішують купити бездротову зарядку, оскільки це зручний, стильний та сучасний пристрій, який можна застосовувати в різних умовах. Але чи може воно бути чимось небезпечним для гаджета чи людини?
Оскільки технологія ще вважається новою, довкола неї виникають домисли, які лякають людей. Розвіємо головні з них:

Під час роботи приладу електромагнітні хвилі шкодять здоров'ю? Ні. Цей тип випромінювання не відноситься до іонізуючого, тому безпечний для організму;
Безконтактна зарядка зменшує ємність акумулятора та прискорює його зношування? Ні. Причини скорочення «життя» батареї в іншому: часті підзарядки, використання телефону в процесі зарядки і т.д.
Люди вже встигли оцінити переваги даної технології, а згодом вона стане ще популярнішою, тому навіть якщо зараз ціна на такі пристрої здається високою, в майбутньому вони будуть недорогими, оскільки попит зростатиме.

Де придбати якісний бездротовий зарядний пристрій для смартфона?

В інтернет-магазині електроніки Gelius ви можете купити бездротові зарядки для своїх гаджетів, щоб користуватися ними вдома та за його межами.

Також у каталозі ви знайдете багато інших товарів, які можна замовити онлайн (через сайт) або по телефону, зв'язавшись із нашими менеджерами у робочий час.

Доставка по Києву та Україні здійснюється Новою поштою.