Статті

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Меню

Електричний самокат – це засіб для пересування дорогами, який є своєрідним особистим транспортом. Електросамокат розрахований на використання однією людиною, вага якої має відповідати допустимим нормам, заявленим виробником.

Електросамокат зовні нагадує звичайний самокат. Основна різниця полягає в наявності акумулятора та електродвигуна, які забезпечують вільне пересування на електротранспорті.

Такий особистий транспорт є зручним, практичним та екологічним засобом для пересування. Особливо корисним стане електросамокат для мандрівників, маршрут яких може бути непередбачуваним. Важливо пам'ятати про необхідність заряджання акумулятора та доступної відстані на одному заряді.

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Для чого потрібен електросамокат?

Електричні самокати чудово підходять для міських поїздок на роботу, навчання, додому та з інших різних справ. Електросамокати дозволяють насолодитися пересуванням містом, уникаючи задушливі затори та заповнений громадський транспорт. При цьому така подорож дозволить дихати свіжим повітрям, проїжджаючи через зелені зони парків.

Як працює електричний самокат?

Основний принцип роботи електросамокату полягає у рушійній силі. Енергія акумулятора дозволяє приводити електродвигун у роботу, який відповідає за процес пересування.

Збільшення та зниження швидкостей також мають свої вимоги, за які відповідають рукоятки акселератора. Від нього, у свою чергу, надходить сигнал контролеру, який встановлює режим повноцінної роботи електричного двигуна.

Особливості конструкції електросамокату

Конструкція електричного самокату не є складною. Його основними елементами є:

 • Кермо самоката з передбаченими важелями гальма та газу.
 • Дисплей, де відображається вся необхідна інформація.
 • Рульова стійка із можливістю комфортного регулювання по висоті.
 • Платформа (дека) для розміщення ніг користувача.
 • Колеса, покриті спеціальними крилами.

Сам же електросамокат може бути цілісним або складним.

Цілісні самокати мають монолітну раму, більш стійкі на дорозі і прості в управлінні. Самокати такої конструкції дуже безшумні, але забезпечення зберігання і транспортування може викликати певні складнощі та незручності.

Складні електросамокати - розраховані на рухомий спосіб з'єднання керма і нижньої частини - платформи самокату. Зберігати і транспортувати такий тип електросамокату у складеному вигляді набагато простіше.

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Переваги та недоліки електросамокату

До переваг електричного транспорту можна віднести:

 • Компактність. Сучасні самокати можуть бути зі складною або напівскладною конструкцією, що забезпечує його легке транспортування. У складеному стані самокати не займають багато місця.
 • Електросамокат - це такий вільний засіб пересування, який дозволяє обминати пробки будь-якої складності і переміщатися навіть на таких вулицях, де не можуть проїхати автомобілі та мотоцикли.
 • Невелика вага сучасних самокатів становить у середньому – 15-20 кг, що надає можливість користувачеві підняти його, занести до приміщення або перенести через бордюр.
 • Живлення від простої розетки, якої достатньо для зарядки транспорту. Для повного заряду акумулятора буде достатньо 6 годин в середньому. Зарядити такий засіб можна на роботі протягом дня або вночі, поки користувач спить.
 • Можливість переміщення з розрядженим акумулятором дозволяє використовувати електричний самокат як звичайний.
 • Електричний транспорт є екологічним, не виділяє при поїздках шкідливих речовин для людей і природи, а також не видає неприємних запахів палива на вулиці та в приміщеннях.
 • Пересування на довгі дистанції може досягати до 20 кілометрів, чого цілком достатньо для використання в місті.
 • Для керування електричним транспортом не потрібні спеціальні дозволи або водійські права. Враховуючи той факт, що електросамокат законодавство поки не прирівнює до велосипедного та мопедного транспорту, це дає можливість законно переміщатися на ньому пішохідними зонами, тротуарами, а також у торгових центрах.
 • Для обслуговування електричного транспорту буде достатньо самостійного втручання або діагностики майстра сервісного центру.

Крім переваг електричний самокат також має пару мінусів, які необхідно враховувати при покупці:

 • Пори року примушують водіїв автомобілів у певний період замінювати шини. З самокатами, на жаль, так не можна зробити, та й пересуватися взимку по снігу та морозному повітрі досить неприємно. Тому електросамокат – це чудовий вид особистого транспорту, що підходить для початку весни і до настання осінніх дощів, включаючи перші заморозки.
 • Захист від угону електросамокату може бути виконаний тільки за допомогою застосування спеціального замку, який фіксується на гальмівному диску. Тому багато користувачів бояться залишати свій транспорт без нагляду, поки відвідують супермаркет, аптеку чи кав'ярню.

Як вибрати найкращий електросамокат онлайн і чи можливо це?

Перед покупкою електросамокату важливо визначити особливості конкретної моделі та звернути на них увагу:

 1. Запас ходу - це параметр, що визначає відстань, яку здатний пройти електросамокат при заряді акумулятора у 100%. Залежно від моделі, дистанція на одному заряді акумулятора може досягати 8-90 кілометрів. Бюджетні електросамокати можуть досягати руху в межах 30-40 км, дитячі моделі – від 15 до 20 км, а моделі дорогих електросамокатів – від 70 до 90 км.
 2. Кут підйому - важливий параметр, що вказує на можливість електричного самокату впоратися з різними підйомами і спусками. Кут підйому буває – 7-350 градусів.
 3. Clearance (дорожній просвіт) - параметр, який визначає відстань він нижчої точки деки до землі. Чим вищий параметр кліренсу, тим оптимальніша прохідність, що надає повноцінний комфорт їзди по пересічених дорогах.
 4. Час для заряджання акумуляторної батареї може бути як 2 години, так і 10 годин. Найменший час для зарядки можуть мати лише дитячі електросамокати.

Перед вибором електричного самокату для себе або як подарунок близьким, друзям, рідним, важливо передбачити потенційні складнощі, пов'язані з комфортом переміщення та керуванням. Електротранспорт повинен відповідати вимогам і підходити користувачеві за зрістом, розміром ніг та ваговою категорією.

Тому важливо перед покупкою уточнити ширину платформи, наявність неслизької поверхні, а також практичне регулювання керма (до максимальної висоти).

Чи можна придбати електросамокат, оформивши замовлення в інтернеті? Так, замовлення на електросамокат в сучасному світі оформити цілком прийнятно. Багато користувачів стверджують, що їм комфортніше придбати таку річ в офлайн магазинах, в яких можна торкнутися продукту, протестувати його характеристики і можливості на місці.

Враховуючи сучасні майданчики інтернет-простору, можна вибрати гарний електричний самокат і в інтернеті. Замовлення можна оформити накладеним платежем або кур'єрською доставкою, яка дозволяє перевірити товар і розглянути його.

Критерії вибору електросамокату

Перед покупкою особистого транспорту слід звернути увагу на такі додаткові критерії, які забезпечать зручність і комфорт від використання.

Визначення користувача

Електричний самокат можна вибрати для дорослих і дітей, тому важливо розуміти ключові відмінності моделей. На сьогоднішній день існує багато цікавих варіантів моделей електричних самокатів для використання дітьми, підлітками та дорослими людьми.

Важливо визначити вік, який дозволяє користуватися власним засобом пересування.

Дитячі моделі самокатів дозволяється використовувати дітям з 7-8 років під суворим наглядом батьків.

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Сфера використання та діаметр коліс

Електросамокати здебільшого купуються з однією метою – пересування містом, минаючи затори. З того, що було сказано вище, дуже важливим критерієм для самокату є відстань від деки до землі, а також можлива наявність підвіски.

Деякі електросамокати можуть ідеально підходити тільки для рівних доріг, а інші – для бездоріжжя. Важливо враховувати такий критерій, як діаметр коліс електротранспорту: 7 дюймів - дозволять кататися по рівних дорогах, 7-9 - на досить вибоїстих, нерівних, а від 10 дюймів - відмінно впораються з пересуванням по розбитих вулицях або в лісах.

Ємність акумуляторної батареї електросамокату

Електричний самокат може мати:

 • Ємність 4000 мАг, яка здатна забезпечити пробіг на шлях від 8 до 10 кілометрів за середньої ваги користувача.
 • Ємність 8000 мАч забезпечує шлях на 14-15 кілометрів.
 • 12000 мАг, у свою чергу, надає можливість пробігу на шлях від 24 до 26 кілометрів.

Оптимальна потужність

Розглядаючи покупку електросамокату для дівчат чи підлітків, рекомендуємо звернути увагу на потужність до 250 Вт. Для чоловіків – від 250 Вт.

Чим вище потужність електродвигуна, вбудованого в колесо, тим швидше буде виконано розгін і більше тяга для підйомів в гору. Для людей з вагою понад 90 кілограмів – це буде слушним варіантом. Тому для легшої ваги людини достатня потужність становить – 250 Вт.

Вага електросамокату та користувача

Середній електросамокат має вагу 13 кілограмів, а колеса – 8 дюймів. Чим більший діаметр коліс, тим потужнішим повинен бути акумулятор, відповідно, ці фактори можуть збільшувати вагу електричного самокату вдвічі.

Приклад:

 1. Самокат з діаметром коліс 8 дюймів і АКБ ємністю 12000 мАг має вагу 13 кг.
 2. Самокат, колеса якого мають 10 дюймів: АКБ = 18000 мАг, вага становить від 25 до 28 кг.

Оптимальне рішення для користувачів, вага яких більша за 80 кг, це потужний електродвигун – 350-500 Вт.

Гальмівна система електросамокату

Більшість моделей електричних самокатів оснащені подвійною гальмівною системою (електронною і системною).

Електронна система розрахована на підзарядку самокату під час гальмування. Електронні гальма здатні:

 • Забезпечити комфорт пересування людними вулицями.
 • Підтримувати рівень безпечної швидкості, особливо під час спуску з гори.

Механічні гальма представлені у вигляді класичної схеми: заднє колесо забезпечує можливість гальмування. Така система є актуальною для потужних моделей електричних самокатів.

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Швидкість

Швидкість сучасних самокатів може бути від 10 до 100 кілометрів на годину. Середня швидкість для більшості моделей становить – до 30 кілометрів на годину, що надає приємне та комфортне пересування.

Безпека

Критерій безпеки при виборі електросамокату достатньої потужності є першорядним і дуже важливим.

Рекомендується звернути увагу на такі показники:

 • Важливо простежити, щоб на електричних самокатах обов'язково були передбачені світловідбивачі.
 • Вибирати електросамокат потрібно з барабанним гальмом, у якого є внутрішній функціонал. На лівій стороні керма має бути ручка для керування. У такому випадку гальмування буде м'яким порівняно з дисковими гальмами, які можуть легко зламатися або забитися брудом.
 • Пам'ятати про засоби захисту користувача, до яких належать: шолом, наколінники і налокітники. Самокати, які розганяються до 25 км/год дуже потужні і швидкі, що може призвести до непередбачених ситуацій на дорогах у разі відсутності екіпірування взагалі.

Тип приводу двигуна електросамокату

Одне з коліс електросамокату, заднє чи переднє, найчастіше є провідними. Двигун може бути двох видів: окремі мотори з ланцюговим приводом та колесо-двигун:

 • Ланцюговий привід в колесі - двигун з'єднаний ланцюгом з колесом або ременем.
 • Колесо-двигун - всередині колеса встановлений сам двигун. Такий вид приводу краще, ніж ланцюговий варіант, при цьому колеса з двигуном не роблять шум, прослужать довше і є потужнішими.

Складнощі вибору електросамокату

Вибираючи електросамокат, може здатися, що це досить складний процес. Але якщо зрозуміти, на які важливі моменти варто покладатися перед покупкою, з'являється і розуміння.

Для прикладу ми підготували огляд ТОП продукту Gelius Effort Pro від українського бренду Gelius, що відповідає вищезазначеним параметрам та рекомендаціям.

 • Дана модель електросамокату є безпечною, комфортною і практичною, самокат дозволяє швидко переміщатися в будь-яке місце в місті.
 • Електросамокат може розвинути швидкість – 25 кілометрів на годину. Для повної зарядки буде достатньо 4-5 годин, тому що акумуляторна батарея складає - 36V, 10.4 Ач.
 • Gelius Effort Pro важить всього 17 кг і складається за кілька секунд, не займаючи багато місця в приміщенні офісу або у квартирі.
 • Самокат має нейлонові покришки з наповнювачем з пінополіуретану.
 • Електросамокат має практичне кермо зі зручними ручками, широку платформу для комфортного розташування та режим круїз контролю.
 • У самокаті продумана модернізована фара та софт світлових елементів для вечірньої поїздки містом.

Більш детальний огляд доступний на YouTube каналі бренду Gelius.

Як було сказано вище, електросамокатом може керувати навіть молодий юзер. Допустимий вік для керування дитячими моделями - 7-8 років, виключно під наглядом батьків. Водійські права та документи для водіння електросамокату не потрібні.

2. Захист від викрадення або як правильно паркувати електросамокат

Однією з найприємніших якостей електросамокату є невелика вага і компактність, які дозволяють складати його і переносити. Для захисту від угону можна розглянути спеціальний замок, що фіксується на гальмівному диску самокату. Рекомендується не залишати на тривалий час електросамокат без нагляду.

3. Дороги для пересування

В Україні рекомендується їздити електричним самокатом спеціальними велосипедними доріжками. Якщо ж вони відсутні, то їздити можна краєм проїжджої дороги, узбіччя або вулиці.

4. Екіпірування

Для безпеки дорослої людини та дитини рекомендується пам'ятати про засоби захисту, які стануть подушкою безпеки при падіннях або зіткненнях: шолом для голови, налокітники та додатковий захист для зап'ясток, наколінники та інші аксесуари.

5. Експлуатація

Електричний самокат - це індивідуальний транспорт, тому важливо вивчити інструкцію з експлуатації перед першою поїздкою. Для догляду за електросамокатом необхідно змащувати певні елементи, підтягувати гальмові болти, враховувати пересування в мокру погоду. Перед покупкою необхідно врахувати всі ці моменти та проконсультуватися із представником магазину.

Електросамокат: як вибрати і що треба знати

Висновок

Електричний самокат - це приголомшливе рішення для сучасних людей, яким необхідно пересуватися містом. Вибрати пристрій можна онлайн, перевіривши його можливості при доставці.

Самостійні огляди завжди корисні для загального розуміння та ознайомлення зі смарт гаджетами і електросамокатами. Доступна інформація в інтернеті дозволяє користувачам зробити правильний та неважкий вибір. Але слід пам'ятати, що виробники повинні обов'язково надавати гарантію якості, а також змінні запчастини у разі такої потреби.

На сайті українського бренду Gelius можна знайти якісні електросамокати, що відповідають усім важливим вимогам та потребам користувача.