Статті

Функції та налаштування розумного годинника

Меню

Смарт годинник у наш час – це незамінна річ для всіх, хто стежить за спортивними показниками, та тих, хто використовує годинник як стильний аксесуар, який є корисним помічником у повсякденному житті.

Перший розумний годинник з'явився ще в 20 столітті. Вбивання нотаток та віддалений доступ до комп'ютера були вже у функціоналі годинників 80-х років. Поступово виробники додавали функціонал та покращували моделі. Мета такого годинника завжди була одна – корисність від використання. Вже сьогодні розумний годинник став невід'ємною частиною дня, образу та стилю життя користувачів.

Як працює смарт годинник?

У кожній моделі сучасних годинників є технології WI-FI, Bluetooth та GPS. Зовнішні або вбудовані сенсори дозволяють збирати інформацію, яка дозволяє з'являтися на дисплеї годинника.

Розумний годинник синхронізується з телефоном за допомогою мобільного додатку. Також є моделі з вбудованим слотом під sim-карту, які працюють як самостійний пристрій, маючи можливість відповідати на дзвінки, повідомлення, а також стежити за іншими повідомленнями. В асортименті українського бренду Gelius є дитячі смарт годинники, в яких є такий слот і безліч корисних функцій.

Кому та навіщо потрібні Smart Watch?

Смарт годинник – це сучасний гаджет, який дозволяє стежити не лише за часом на циферблаті, а також за своїм здоров'ям, способом життя та активністю. Дизайнери створюють барвистий інтерфейс та можливість встановлення улюблених фото на екрані пристрою. Стильний дизайн розумних годинників від бренду Gelius відмінно доповнить будь-який образ.

Наприклад, багатофункціональна модель Amazwatch GT2 Lite – універсальний девайс, представлений у трьох кольорах – рожевий, чорний та золотий. Такий гаджет підійде всім: дівчатам, чоловікам, підліткам. Якщо ж розглядати варіанти для дітей – на сайті українського бренду Gelius також представлений великий вибір дитячих смарт годинників.

Як працює смарт годинник? Функції та налаштування розумного годинника

Основні функції Smart Watch

Функціональність усіх розумних годинників між собою схожа, тому що в їх виробництві враховуються основні потреби та побажання користувачів.

Основні функції у смарт годинниках:

 • синхронізація з телефоном через мобільний додаток, в якому можна налаштувати всі необхідні позначки для спостереження за активністю та оповіщеннями;
 • оповіщення про вхідні дзвінки (можливість відхилити або прийняти дзвінок), повідомлення, сповіщення з месенджерів та соціальних мереж;
 • контроль фізичної активності та вибір різних режимів спортивних тренувань, спостереження за якістю сну, кроків, пульсу, підрахунку спалених калорій та рівнем медичних показників, таких як вимірювання тиску та рівня кисню в крові;
 • визначення місцезнаходження, завдяки вбудованому датчику GPS та синхронізації годинника зі смартфоном, що також дозволяє відстежити маршрут або пробіжки на карті в додатку, побачити координати геолокації в незнайомій місцевості та подивитися місце розташування дитини, якщо це дитячий смарт годинник;
 • керування музичним плеєром з можливістю перемикати композиції та регулювати гучність;
 • будильник, таймер, секундомір, калькулятор, нагадування про рух та розминки, які можна налаштувати у мобільному додатку, а також на екрані годинника.

Додаткові функції смарт годинника

 • Захист від вологи та пилу. Ступінь захисту буває кількох рівнів. Найвищий рівень дозволяє занурюватися у воду на глибину до 3 метрів та приймати душ.
 • Хороший рівень автономності – деякі моделі можуть працювати без підзарядки від 24 годин до 3 тижнів.
 • Сигнал про зняття годинника з руки.
 • Зворотний дзвінок – функція, яка дозволяє батькам бути в курсі усього, що відбувається навколо дитини.
 • Сигнал SOS у дитячому годиннику. В екстреній ситуації дитина може використовувати цю кнопку для сповіщення батьків.

Як підключити смарт годинник до телефону?

 1. Щоб годинник коректно підключився до смартфону і не розрядився в процесі покрокового налаштування, необхідно зарядити його до повного заряду 100%, після чого слідувати інструкції.
 2. Якщо це дитячий годинник, де є sim-карта, тоді її необхідно активувати, поповнивши рахунок за обраним тарифом, при цьому відключивши блокування пін-кодом (для зручності роботи з пристроєм).
  Розташування самого слота для сім-карти відрізняється на моделях годинника, так як у виробників є свої особливості конструкції. Найчастіше слот для карти розташований збоку корпусу або ж під акумулятором. Саме останній варіант можна частіше зустріти у дитячих моделях розумних годинників.
  Якщо карту не вдалося підключити і годинник її не розпізнає, потрібно просто переставити її в смартфон і провести первинне налаштування. Якщо це не спрацювало, варто ще раз витягнути сім-карту і поставити назад: швидше за все, вона увійшла в роз'єм слота недостатньо щільно.
 3. Далі залишається встановити sim-карту в слот, який розташований у годиннику.
 4. Після встановлення програми, відредагувати необхідні налаштування, виконати обов'язкову синхронізацію смартфона з годинником через Bluetooth та завантажити набір необхідного програмного забезпечення.

Налаштування дати та часу в основному виконується автоматично. Якщо інформація не підтягнулася, тоді слід спробувати: відкрити меню налаштувань, перейти до розділу «дата/час», вибрати відповідну інформацію.

Як працює смарт годинник? Функції та налаштування розумного годинника

Як працюють основні функції смарт годинника?

 1. Поєднання смарт годинника зі смартфоном обов'язкове і необхідне. Через автоматичне підключення по WI-FI користувач підключиться до мережі відразу ж, як тільки девайс опиниться в радіусі її дії. Такий варіант швидше розряджає акумулятор, ніж Bluetooth.
  Якщо годинник підключений до телефону, синхронізація відбувається в межах 10 метрів, що дозволяє отримувати сповіщення на екран.
  Всі моделі пристроїв з версією Bluetooth від 4.0 можуть успішно поєднуватися з операційною системою IOS та Android.
 2. У сучасних розумних годинниках, де є функції медичних показників, встановлені необхідні датчики, які зчитують і вимірюють пульс, тиск, рівень кисню в крові.
  Жоден прилад не може надати точних показників вимірювання, тому виробники таких девайсів попереджають про це користувачів і вказують на те, що гарантію точності зможе надати лише медична апаратура.
 3. Розумний годинник оснащений технологією моніторингу сну, що дозволяє стежити за його фазами. За допомогою відшліфованих алгоритмів визначаються фази глибокого та повільного сну. Сенсорні мікро датчики записують усі звуки під час нічного відпочинку. В активній фазі відтворюється більше звуків. І вся інформація фіксується та зберігається в мобільному додатку.
 4. Шагомір в розумному годиннику працює за допомогою акселерометрів - датчиків, вбудованих у пристрої, які перетворять кроки в електронний сигнал і відправляють його в процесор. За допомогою алгоритмів відбувається підрахунок кількості кроків, тембр пульсу та швидкість пересування.

Чотири поради щодо вибору Smart Watch

При виборі смарт годинника варто звернути увагу на основні критерії особистих потреб і цілі використання, враховуючи те, що цей гаджет буде для вас дуже корисним помічником.

Чотири основні фактори, на які слід звернути увагу при виборі смарт пристрою:

 • дизайн девайсу, матеріал та оформлення корпусу;
 • інтерфейс, операційна система;
 • функціональність і ефективність розумного годинника, автономність;
 • фінансовий бюджет.

Кожний пункт із запропонованих має важливе значення при покупці розумного гаджета.

Порада №1

Дизайн грає першочергову роль, тому що просто зобов'язаний тішити користувача своїм стилем, саме тому, що зовнішній вигляд одразу трапляється на очі. Прямокутний та круглий корпус мають більшість смарт годинників.

Основні матеріали, що використовуються у виробництві – це метал, пластик, у дорогих моделях – кераміка.

Метал (сталь) – матеріал, який більш довговічний в експлуатації, надійний при ударах та падіннях.

Пластик, у свою чергу, легший і не відчувається на руці. У дорогих моделях екран виконується із сапфірного чи мінерального скла. Покриття такого формату дуже стійке до пошкоджень та глибоких подряпин.

Матеріали ремінців бувають різні, і в більшості моделей виробник їх робить знімними:

 • шкіряні, замшеві;
 • силіконові найрізноманітніших кольорів;
 • з нержавіючої сталі.

Пристрої від бренду Gelius мають можливість зміни циферблатів у спеціальному мобільному додатку. Підсвічування екрана вмикається лише при використанні – в активному режимі, що значно знижує рівень витрати заряду батареї.

Екран годинника буває кольоровим і монохромним. Передача кольорів і розмір дисплея грають важливу роль при виборі розумного годинника. Ну а найякіснішою матрицею вважається дисплей типу AMOLED та рідкокристалічний, у яких виражені фарби, насиченість та глибина кольорів.

Як працює смарт годинник? Функції та налаштування розумного годинника

Порада №2

Операційна система, яка встановлена ​​в смарт годиннику, буває трьох видів:

 • Wear OC (Android) – зустрічається у багатьох моделях різних брендів. Дана система в розумних годинниках сумісна з андроїдом, зі звичним інтерфейсом і оптимізацією під форму циферблата (квадратна або кругла).
 • Tizen Android Wear – система, яка використовується також у багатьох відомих моделях годинників.
 • WatchOS (Apple Watch) – на базі цієї системи годинник може працювати тільки з айфоном.

Всі сучасні моделі смарт годинників практично не використовують кнопки у своїх розробках, тому що всі переконалися, що сенсорний екран набагато зручніше і практичніше у використанні. Тому можна сміливо заявити, що сенсор активно витісняє кнопкові формати не тільки в мобільних телефонах, а й у розумних годинниках.

Порада №3

Функціональність годинника відіграє ключову роль у використанні розумного пристрою, оскільки саме від цього фактора залежить сенс покупки даного аксесуара. Показання активності в деяких моделях бувають не на 100% вірними, на відміну професійних трекерів. Тому для чітких показань активності потрібно звернути на це увагу, а також на мобільний додаток, в якому вся інформація підтягуватиметься і фіксуватиметься.

Автономність вбудованого акумулятора є також важливим критерієм при покупці годинника. Моделі смарт годинників можуть працювати від однієї доби (24 години) до декількох тижнів. Це залежить, безпосередньо, від операційної системи та різних фішок усередині, які витрачають заряд батареї.

Зарядні пристрої бувають різні під конкретні моделі розумних годинників, у сучасних моделях інженери віддають перевагу магнітним і спеціалізованим кабелям, які йдуть у комплекті до гаджета.

Порада №4

Ціна на смарт годинники варіюється на будь-який бюджет покупця. Можна знайти моделі від найнижчих цін до досить високих. Бюджетні пристрої достатньо виправдовують якість та продуктивність.

Український бренд Gelius зміг поєднати в одне ціле побажання користувачів: ціна доступна для всіх, хто хоче купити якісні та стильні гаджети, які зможуть здивувати не лише гарним дизайном, а й функціональністю, можливостями та вибором.