Статті

Як вибрати геймпад для смартфона та ПК?

Меню

За останні кілька десятків років технології прогресують, і це мало кого дивує. Навпаки, багато користувачів сучасного світу вважають, що процес розвитку значно затримується. Смартфони останнього покоління стали повноцінними пристроями для ігор, які дуже вимогливі, багато в чому конкурують з повноформатними пропозиціями на консолях. Раніше ігри на мобільних телефонах були значно простішими. А зараз вони стали ще цікавішими та продуманішими для геймерів різного віку.

В операційних системах смартфонів є повноцінна підтримка геймінгових контролерів. ПК, у свою чергу, мають ширші можливості для ігрової платформи, як завжди.

Джойстики мають різний функціонал, конфігурацію та ціни. Більшість геймпадів відповідає стандартам PlayStation або Xbox, маючи при цьому тільки різні розміри, форму і види підключення.

Геймпад для смартфона – це ігровий пристрій, який розроблений для підключення до телефону або ПК з метою управління різними іграми. Всі геймпади, призначені для підключення та роботи зі смартфоном, можна так називати, враховуючи, що основною їх функцією є - управління мобільними іграми.

Як вибрати геймпад для смартфона та ПК?

Навіщо потрібний геймпад?

Те, що геймпад потрібен для ігор – очевидно. Найціннішими деталями джойстика для любителів пограти є кнопки, які дозволяють керувати та контролювати різні ігри. Використання певних клавіш дозволяє гравцям збільшувати швидкість в іграх та швидше прокачувати персонажів. Зручність джойстика для смартфона полягає в його простому кріпленні та налаштуваннях, що створює зручність для гри, оскільки дисплей телефону залишається відкритим для огляду.

Пристрій розроблений для зручного використання в руках з урахуванням додаткової підзарядки смартфона під час гри.

Контролер ігор має бути якісним, здатним витримувати інтенсивність експлуатації під час гри, не розвалюючись від навантажень у руках. Також не повинно бути різних затримок у відгуках.

Геймпад та джойстик: основні відмінності

Основні відмінності геймпада та джойстика полягають у функціоналі та можливостях управління, а також у дизайні. Геймпад – це вид ігрових маніпуляторів, що нагадує за своєю формою «метелика» або пульт із клавішами, розрахований на використання двома руками. Геймпад більше схожий на пульт. За стандартом управління: права рука відповідає за різні дії персонажа, а ліва – за контроль самого персонажа.

Джойстик, у свою чергу, має схожість з важелем, що перемикає передачі в машині. Такий же і принцип його роботи – управління, подібне до важеля, оскільки ручка розрахована на рух у різні сторони. Джойстик має набір додаткових клавіш, курків. Управління таким контролером розраховане переважно для однієї руки.

Геймпади можуть бути сумісні з такими платформами, як: Windows, Android, iOS, а також Xbox і PlayStation.

Конкретні моделі геймпадів адаптовані фахівцями під смартфони, консолі та планшети на ОС Android, а також вони можуть використовуватися до підключеного телевізора з Android. У свою чергу, з технікою Apple все складніше. Спеціалізовані пристрої для айфонів мають високу вартість та пропозицій таких геймпадів вкрай мало. Інші виробники намагаються поєднати джойстики для iOS та Android одночасно.

Український бренд Gelius пропонує 2 моделі крутих контролерів для ігор, сумісні з цими двома операційними системами: Геймпад для телефону Gelius Pro Conqueror та Джойстик для смартфона з охолодженням Gelius Pro Mega Boost – чудово впораються зі своїми завданнями.

Як підключити геймпад до комп'ютера?

Якщо геймпад дротовий, то підключитися можна через USB, наявність в ПК Bluetooth модуля дозволить використовувати геймпади з даною технологією.

Навіщо потрібний геймпад для телефону?

Оскільки ігри для смартфона є найпопулярнішою категорією мобільних програм серед користувачів, Play Market і App Store дають розуміння, що особливий інтерес у розробників займає саме ця область. Це створює стимул для розвитку ігор на смартфонах з бездоганною графікою та інтригуючими сюжетами.

У таких іграх не зовсім зручно використовувати сенсорні кнопки на екрані телефону. Тому для приємної, комфортної та продуктивної гри розробники створили спеціальний пристрій – геймпад для смартфона.

Як вибрати геймпад для смартфона та ПК?

Як вибрати геймпад для смартфона?

Враховуючи, що контролер для смартфона придуманий для ігор, важливо пам'ятати, що він має зручно розташовуватися в руках, особливо при різних рухах.

Основні критерії вибору геймпада для смартфона:

 • Вибрати модель геймпада, сумісну з телефоном.
  Як було сказано вище, для повноцінної роботи та отримання задоволення від гри потрібно враховувати сумісність пристроїв та операційних систем.
 • Спосіб підключення до телефону: дротовий або бездротовий.
  Підключення добре підійде для геймпада, який використовуватиметься для ноутбука або комп'ютера. Провід USB при використанні смартфона, скоріш за все, заважатиме насолоджуватися грою та постійно відволікати. А ось бездротовий варіант - універсальніший, він дозволяє також підключатися за допомогою блютуз з'єднання.
 • Наявність кріплення телефону.
  Холдер для смартфона дозволяє закріпити пристрій на геймпаді та регулювати джойстик для телефону, впливаючи на якісний процес гри. Більшість геймпадів мають тримач, а до тих, які не мають холдера у комплекті, залишається купувати його окремо.
 • Тип управління та кнопки геймпада.
  На геймпадах можуть бути різноманітні формати інтерфейсів для ігор, мультимедійні кнопки з підсвічуванням та функція вібрації. Кнопки повинні легко піддаватися натисканням.
 • Додатковий функціонал геймпаду.
  Геймпади для вашого телефону можуть бути оснащені додатковими фішками, які будуть корисні. Бренд Gelius пропонує контролер для смартфона з охолодженням, створений для комфортного проходження популярних ігор за рахунок додаткової функції охолодження смартфона за кілька секунд.
 • Робочий час геймпада та час заряджання.
  Бездротові геймпади мають акумуляторну батарею, заряду якої вистачає на певний період часу, що призводить до своєчасної підзарядки гаджета. Gelius пропонує крутий Геймпад для телефону Gelius Pro Conqueror, роботи якого вистачить до 15-16 годин для гри без необхідності підзарядки. Завдяки акумулятору на 380 мАг геймер може зануритися в гру надовго. Час для повного заряду пристрою займає лише 2 години.

Як вибрати геймпад для смартфона та ПК?

Короткий огляд характеристик геймпадів на телефон

Джойстик для телефону з охолодженням Gelius Pro Mega Boost

Ігри, які підтримує дана модель: Survivor Royale, PUBG, Critical Ops, Fortnite, Rules of Survival, Knives Out, Rules of Survival.

Властивості:

 • У пристрої є спеціальні тригери у кількості 4 штук, що робить гру більш ефективною.
 • Вбудована акумуляторна батарея з ємністю 1200 мАг.
 • Кулер для охолодження гаджета
 • Зручна конструкція.

Джойстик для смартфона з охолодженням Gelius Pro Mega Boost 2 Deep Cool

Девайс має великий список підтримуваних ігор на мобільному пристрої, включаючи останні новинки.

Характерні властивості:

 • Чотири тригери з нержавіючої сталі з плавним ходом.
 • Смарт охолодження за 2 секунди.
 • Сумісність пристроїв розмірами 6.5 дюймів.

Геймпад для телефону Gelius Pro Conqueror

Пристрій має безліч корисних функцій, цікавий дизайн та відмінну ємність для тривалого занурення у мобільні ігри.

Основні властивості:

 • Інтуїтивний скін для мобільних ігор.
 • Зручна знімна ручка.
 • Приємна гра протягом 15 годин без необхідності заряджання.
 • Підтримка різних операційних систем (iOS, Android).
 • Сумісність гаджета з різними пристроями, розміри яких до 250 мм по ширині.

Найкращий геймпад для смартфона: коротке резюме

Перед покупкою девайса для ігор на телефоні краще відразу звертати увагу на сумісність пристрою з телефоном, тип підключення та живлення. Також слід не забувати, що окрім гарного дизайну гаджета важливі функціональність та можливості геймпада. Всі джойстики, розроблені для роботи з телефоном, можна називати геймпадами, адже основна функція таких гаджетів полягає в контролі над керуванням мобільними іграми.

Джойстик надає комфортне управління та море інших цікавих можливостей для високих результатів у різних іграх. Навіть для ігор на лептопі краще віддавати перевагу бездротовим геймпадам, а ось для стаціонарного комп'ютера краще підійде дротовий девайс.

Насамперед, геймпад повинен радувати геймера своєю практичністю та можливостями, а також зовнішнім дизайном.