Статті

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще?

Меню

Сучасний світ багатий на цікаві і дуже різноманітні смарт гаджети, без яких важко уявити своє життя. Щороку на ринку з'являються корисні новинки для зручності користувачів. Одними з найактуальніших девайсів залишаються все ті ж наручні аксесуари, які щодня використовуються людьми різного віку.

Механічні годинники, як і раніше, залишаються класичними аксесуарами, але якщо міркувати про таку покупку, виникає питання: а чи є сенс платити за простий циферблат кругленьку суму? Адже класичний варіант здатний показувати лише час та доповнювати образ.

Серед смарт годинників нового покоління можна знайти моделі на будь-який смак, у тому числі й класичні варіанти. Достатньо вибрати потрібний інтерфейс у мобільному додатку та поєднати зовнішній вигляд механічного годинника з сучасним, практичним функціоналом. Як відомо, розрізняють кілька видів розумних гаджетів, що дозволяють стежити за здоров'ям та дублювати деякі функції телефону (читання повідомлень, сповіщення про дзвінки тощо).

Купуючи наручні Smart Watches виникає питання: а в чому ж полягає їхня основна відмінність від звичних Fitness Trackers? На перший погляд, у них справді багато спільного. Але відмінності є і дуже суттєві, розглянемо їх детальніше.

Основна відмінність наручних аксесуарів полягає у можливостях та функціоналі.

Браслети для фітнесу – це оновлені моделі трекерів, функції яких значно вдосконалені. В них присутня система сповіщень (дзвінки, повідомлення) та інші продумані функції типу GPS, пульсометра, відстеження кроків, таймера, перегляду погоди.

Smart Watches - це девайси з ширшими можливостями, які виконують роль фітнес-трекера, розумного годинника, пульта управління та засобу зв'язку. Деякі моделі можуть бути продовженням смартфона або самостійним пристроєм.

Основні функції розумних годинників - контроль за здоров'ям та управління смартфоном, завдяки смарт опціям. Можливості фітнес браслетів більше спрямовані на відстеження щоденної активності користувача.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Fitness Tracker чи Smart Watch: що у них спільного?

 1. Обидва девайси можуть повідомляти користувача про телефонні дзвінки за допомогою Bluetooth з'єднання, на дисплеї можна бачити інформацію про те, хто дзвонить. На екрані розумного годинника відображається вхідний дзвінок з можливістю відповідати на нього, а фітнес-браслет повідомляє вібрацією про дзвінки та повідомлення.
 2. Функція будильника призначена для обох аксесуарів.
 3. Сучасні моделі цих двох видів гаджетів оснащуються акселерометром. За допомогою цього датчика можливий підрахунок пройдених кроків з інформацією про маршрут та швидкість руху, визначення якості фаз сну та функція м'якого пробудження.
 4. Відображення часу на дисплеї як смарт годинника, так і фітнес-браслета. Перші мають досить великий дисплей (середня діагональ - 1,4') з цікавими циферблатами (варіант заставки для головного екрану годинника можна вибирати в мобільному додатку). Це дозволяє зі зручністю переглядати дані. Фітнес-браслети мають вузький дисплей, який надає інформацію про час лише цифрами.
 5. Обидва аксесуари призначені для використання на зап'ясті.

Чим відрізняється фітнес-браслет від смарт годинника?

Смарт годинник

Як було сказано вище, Smart Watch має ширші можливості та функціонал, ніж фітнес-браслет.

Можливості наручного смарт годинника:

 • Повноцінна заміна мобільного телефону, завдяки прийому вхідних дзвінків та відповіді на них, а також здійсненню вихідних дзвінків, надсилання та отримання повідомлень з месенджерів або смс.
 • Розумний годинник сам по собі виконує функцію фітнес-браслету, рахуючи спалені калорії, пройдену дистанцію, контроль якості сну та активності.
 • Пристрій може мати можливість оплати в магазинах за допомогою технології NFC, що може бути властиво деяким моделям розумних браслетів.
 • Управління музичним плеєром та іншими медіафайлами.
 • Смарт годинник більший за розмірами дисплея.
 • Smart Watches дозволяють встановити додаткові програми, а також використовувати голосовий помічник.
 • Повноцінна ОС.

Виходячи з перерахованих вище можливостей, Smart Watch є повноцінним гаджетом для користувачів будь-якої вікової категорії та способу життя.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Браслети для фітнесу

Набір певних характеристик, опцій та параметрів фітнес-трекерів дозволяє використовувати такі пристрої як:

 • Шагомір з додатковими функціями підрахунку калорій, активності протягом дня та вимірювання серцебиття.
 • Ці гаджети можуть надати детальніші дані лише у додатку для смартфона.
 • Смарт аксесуари для фітнесу здатні довше зберігати заряд в автономному режимі.
 • Як правило, у моделях фітнес-браслетів відсутня конкретна ОС.

Переваги та недоліки вибору Smart Watch

Вибираючи пристрій та аналізуючи покупку смарт вотч, відразу виникає логічне питання про його переваги та недоліки. Якщо порівнювати зручність використання годинника та смартфона, то наручний аксесуар, за висновками користувачів, набагато зручніше і практичніше, оскільки не вимагають виконання зайвих рухів.

До переваг Smart Watch можна віднести такі:

 • Більшість сучасних наручних смарт аксесуарів не тільки допомагають виміряти частоту серцебиття, вони також здатні надати поради та рекомендації щодо покращення показників здоров'я та якості сну.
 • Деякі моделі можуть мати функцію NFC (безконтактна оплата та відсутність потреби шукати смартфон у кишені при покупках у магазинах).
 • Можливість розблокування екрану поглядом або простим жестом зап'ястя, що дуже зручно в холодну пору року.
 • Під час прослуховування аудіофайлів у бездротових навушниках можна побачити інформацію про дзвінки, прийняти або відхилити дзвінок.
 • Відстань сполучення годинника з мобільним телефоном становить 10 метрів.
 • Зручність полягає у можливості отримувати повідомлення із соцмереж та месенджерів.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Недоліки смарт годинників за опитуваннями користувачів:

 • Швидкий розряд акумуляторної батареї у зв'язку з вимогами пристрою. Розумний годинник, в середньому, розрахований на 2 дні активної роботи.
 • Незручність використання блокнотів для нотаток, якщо така функція передбачена виробником.
 • Перегляд відео на маленькому екрані.
Як ми можемо помітити, недоліки смарт годинника явно не впливають на загальні можливості корисного помічника, виходячи з переваг.

Вибір браслета для фітнесу: переваги та недоліки

До плюсів, які мають Fitness Trackers, відносяться:

 • Мотивація рухатися та контролювати показники здоров'я.
  Ця перевага є і у смарт годинника. Багатьом користувачам достатньо розумного браслета без особливого функціоналу тільки для використання крокоміра, пульсометра та перегляду часу. Насправді браслети здатні мотивувати людину бути активною протягом дня, що може стати гарною звичкою.
 • Водонепроникність фітнес-браслету дозволяє без побоювання занурюватися у воду на глибину до 3 метрів, а також приймати ванну або душ, не турбуючись про те, що вода викликає несправності пристрою.
 • Контроль якості сну можна переглядати у додатку. Усі необхідні дані під час сну користувача відображаються у програмі: засинання, фази сну, пробудження. У програмі можна знайти корисні рекомендації щодо покращення якості сну.
 • Підключення по блютуз дозволяє бути на зв'язку, якщо користувач знаходиться в іншій кімнаті і зайнятий справами, поки смартфон в безшумному режимі передає сигнал на фітнес-браслет.
 • Зручність та простота використання. Щоб відстежувати показники, не потрібно постійно використовувати телефон і щоразу відкривати додаток.
 • Підходять для постійного користування.

До недоліків таких фітнес-браслетів належить свій список:

 • Не кожна модель браслета вимірює потрібні показники з високою точністю. Часто трапляються похибки у вимірах пульсу.
 • Для підзарядки фітнес-браслетів потрібні кабелі та живлення від мережі.
 • Деякі аксесуари не працюють без мобільного телефону.
 • Операційна система може підходити не для всіх смартфонів або працювати некоректно.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Як зрозуміти що краще: смарт браслет чи годинник?

На це питання не так просто підібрати відповідь, враховуючи індивідуальні уподобання (у дизайні, кольорі, формі) і потреби користувачів. Тому вибирати пристрій слід, виходячи з особистих побажань.

Для вибору наручних аксесуарів можна впевнено покладатися на такі критерії:

 1. З метою підвищення рівня мотивації, а також для підтримки здоров'я в тонусі, достатньо розумного браслета, який зчитує найнеобхідніші параметри.
 2. Бажаючи отримати пристрій, що доповнює мобільний телефон, за функціональністю краще розглядати покупку Smart Watch.
 3. Покладатися на фінансовий бюджет теж важливо. Якщо він вельми обмежений, можна розглянути бюджетні пропозиції Smart девайсів, які нічим не поступаються якістю моделям з дорогої категорії. А ось покупку краще робити у офіційного продавця із гарантією якості.
 4. Важливо розуміти, навіщо купується пристрій, які функції необхідні і регулярно використовуватимуться.
 5. Дизайн та зовнішній вигляд гаджета повинен підбиратися за особистими уподобаннями.
 6. Перевірити сумісність зі смартфоном є одним із важливих кроків при виборі пристрою (для коректної роботи в парі).
 7. Підключення через Bluetooth має бути простим і без особливих труднощів. Тобто регулярна синхронізація повинна здійснюватись досить швидко.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Розбираємося в ціні девайсу

Фітнес-аксесуари коштують значно дешевше, ніж багатофункціональний смарт годинник. Найпростіші пристрої з категорії трекерів та браслетів в інтернеті можуть коштувати дешево. При цьому, найімовірніше, функціонувати такі моделі будуть некоректно, створюючи неприємні враження та надаючи неточні дані. Ціни на такі аксесуари розпочинаються від 200 гривень.

Smart Watch - це зменшена версія смартфона, яка дозволить насолоджуватися його використанням та отримувати більш точні дані. Тому найкраще орієнтуватися, знову ж таки, на особисті побажання та розуміти, що будь-який пристрій розрахований на доповнення здорового способу життя. Ціни на хороші смарт годинники починаються від 1000 гривень і можуть досягати меж 70 тисяч гривень.

Бренд Gelius провів якісний аналіз серед великої кількості покупців та надає асортимент смарт годинників високої якості за цінами, які може дозволити собі будь-який покупець. В інтернет-магазині можна знайти безліч цікавих моделей від 1000 гривень із гарантією якості – 12 місяців.

Розумний годинник чи фітнес браслет: що вибрати і що краще

Висновок

Рішення придбати фітнес-браслет або смарт годинник для себе, у подарунок друзям та близьким – є вірним кроком на шляху до покращення здоров'я (якщо, звичайно, така мета у користувача є). Обидва пристрої заслуговують на увагу і розгляд. Важливо зрозуміти, який набір функцій потрібний для використання на постійній основі. Така покупка обов'язково принесе позитивні емоції та достатню порцію мотивації для кожного.