НовиниСтатті

Як правильно заряджати телефон?

Меню

Смартфони стали надзвичайно важливою частиною нашого повсякденного життя. Безперечно, ключовим елементом їх функціональності є акумулятор. Правильна зарядка телефону – це турбота про продовження терміну служби батареї та ефективність пристрою.

Більшість акумуляторних батарей мають певну кількість циклів зарядки. Правильне використання та вибір якісних зарядних пристроїв допомагає їм прослужити набагато довше. На сьогоднішній день існує безліч відмінних аксесуарів для живлення смартфонів: мережні зарядні пристрої, повербанки, бездротові зарядки.

Більшість зарядних докстанцій дозволяє заряджати відразу декілька гаджетів (телефон, розумний годинник, навушники), роблячи цей процес більш зручним та функціональним.

Як правильно заряджати телефон

Чому важливо заряджати смартфон правильно?

Правильне живлення мобільного телефону є ключовим фактором для забезпечення його довговічності та продуктивності. Уважність до правильної зарядки пристрою допомагає:

 • мінімізувати швидке зношування АКБ, тим самим продовжуючи термін її служби;
 • уникнути перегріву;
 • підтримувати оптимальний рівень заряду;
 • знизити ризики ушкоджень;
 • заощадити гроші на заміні чи ремонті гаджета.

Для запобігання таким наслідкам неправильної зарядки смартфона необхідно:

1. Вибирати якісні зарядні пристрої

Оригінальні та високоякісні зарядні пристрої не можуть бути переоцінені, на відміну від дешевих, несертифікованих варіантів. Низькоякісні пристрої здатні суттєво уповільнити процес заряджання та пошкодити батарею смартфона.

Саме тому виробники мобільної техніки рекомендують купувати оригінальні аксесуари від надійних виробників. Бренд Gelius надає гарантію якості 12 місяців на асортимент МЗП, повербанків і смарт гаджетів.

2. Уникати глибокого розряду

Акумуляторні батареї сучасних телефонів характеризуються певним циклом заряджання. Чим менший цей цикл, тим довше прослужить батарея. Для цього необхідно уникати крайніх рівнів розряду і тримати заряд між 20% і 80%. Такий підхід допоможе максимально продовжити термін служби акумулятора.

3. Заряджати смартфон за необхідності

Очікування повного розряду смартфона перед заряджанням – застаріла практика. Сучасні літій-іонні батареї не мають ефекту пам'яті, тому не вимагають повної розрядки перед новим зарядом. Заряджати свій пристрій слід за необхідності, щоб підтримувати оптимальний рівень заряду.

4. Уникати перегріву

Одне з найпоширеніших джерел перегріву – використання смартфона під час заряджання. Це може призвести до перегріву процесора та батареї. Сучасні пристрої із правильно підібраними зарядками можуть заряджатися досить швидко. Виходячи з цього, краще залишати гаджет у спокої під час заряджання, щоб уникнути зайвого нагріву.

5. Оновлювати програмне забезпечення на смартфоні

Виробники регулярно випускають оновлення програмного забезпечення, яке включає в себе оптимізацію роботи батареї. Важливо стежити за новими версіями операційної системи та мобільних програм, щоб смартфон завжди працював максимально ефективно.

6. Підтримувати чистоту роз'єму

Чистота роз'єму зарядного порту також важлива для ефективного заряджання та подальшого підключення зарядного кабелю. Для цієї мети підійдуть спеціальні щіточки або стиснене повітря, які очистять роз'єм від пилу та сміття.

Як правильно заряджати телефон

Як заряджати новий смартфон правильно?

Купівля нового помічника приносить радість та відповідальність за його стан у майбутньому. Перші місяці ми дуже дбайливо поводимося з новим смартфоном: купуємо новий стильний чохол, захисне скло і здуваємо з нього порошинки. Акуратність – це завжди чудово, особливо якщо вона поширюється і на правильну зарядку девайсу. Чому так важливо заряджати новенький телефон правильно?

✔️ Ініціалізація акумулятора

Нові мобільні телефони, як правило, часто надходять у продаж із частково зарядженими батареями. Початкова зарядка відіграє ключову роль ініціалізації батареї, готуючи її до ефективної роботи. Тому коли новий гаджет вперше дістається з коробки, рекомендується провести повний цикл розрядки і зарядки.

✔️ Уникати глибоких розрядів

Однією з найпоширеніших помилок є глибокий розряд нової батареї. Виходячи з цього, важливо не допускати повного розряду пристрою до відключення (0%). Як було сказано вище, поступова зарядка та розрядка між рівнями 20% та 80% сприяє продовженню терміну служби батареї.

✔️ Перші кілька циклів

Важливо усвідомлювати, що батарея нового телефону пройде через кілька початкових зарядних циклів, протягом яких її ємність може збільшуватися. У цей період рекомендується підтримувати належний рівень заряду та не допускати глибоких розрядів.

✔️ Використовувати оригінальні зарядні пристрої

Щоб уникнути проблем сумісності та забезпечити оптимальне заряджання, рекомендується використовувати сертифіковані МЗП та кабелі. Це гарантує відповідність характеристик вихідного виробника.

✔️ Уникати перегріву

Перегрів – ворог будь-якої акумуляторної батареї. Дуже важливо уникати використання телефону під час заряджання та не розміщувати його у спекотному місці під час цього процесу. Це зберігає оптимальні умови для роботи АКБ.

Як правильно заряджати телефон

Вибір зарядного пристрою

Для коректної роботи смартфона та тривалості його використання слід вибирати відповідні зарядні девайси.

Рекомендації щодо вибору оптимального зарядного аксесуара для смартфона:

 1. Відповідність стандартам живлення.
  Перед покупкою МЗП необхідно переконатись, що аксесуар відповідає стандартам смартфона. Наприклад, більшість сучасних пристроїв підтримують стандарти Type-C чи Lightning.
 2. Визначення потужності зарядного пристрою.
  Від потужності зарядки залежить швидкість живлення акумулятора смартфона. Чим вище рівень потужності пристрою, тим швидше відбувається заряджання телефону. Якщо смартфон підтримує швидку зарядку, можна вибрати аксесуар із відповідною високою потужністю.
 3. Підтримка бездротової зарядки.
  За умови підтримки бездротової зарядки смартфоном можна розглянути можливість використання бездротового зарядного пристрою. В інтернет-магазин Gelius можна купити гаджет для одночасної підзарядки телефону, навушників та смарт годинника.
 4. Універсальність пристрою.
  На сьогоднішній день у користувачів є безліч портативних гаджетів, які підтримують різні стандарти заряджання. В даному випадку можна вибрати універсальний зарядний пристрій або повербанк, які підійдуть для заряджання декількох девайсів.
 5. Захист від перегріву та перезарядження.
  Зарядний пристрій повинен забезпечувати захист від перегріву та перезарядки, щоб запобігти пошкодженню батареї та її швидкому зносу.
 6. Кількість портів.
  Для заряджання 2-3 пристроїв можна вибрати аксесуар із кількома портами для одночасного заряджання.
 7. Роз'єми та кабелі.
  Для зручності використання зарядного аксесуара слід переконатися у наявності необхідних роз'ємів та кабелів для підключення до смартфону.
 8. Бренд та якість.
  Купуючи зарядні пристрої, важливо віддавати перевагу відомим брендам, щоб уникнути проблем з безпекою та можливих проблем з АКБ у майбутньому.

Вибір зарядного пристрою з урахуванням даних рекомендацій допоможе підтримувати оптимальний стан акумулятора смартфона та забезпечить ефективний процес заряджання на тривалий час.

Як правильно заряджати телефон

Швидка зарядка без шкоди для АКБ

Швидка зарядка значно прискорює час живлення смарт гаджетів. Використовуючи її, важливо також врахувати рекомендації, які здатні мінімізувати ризик пошкодження акумулятора смартфона:

 1. Вибір хороших зарядних пристроїв.
 2. Підтримка стандартів швидкої зарядки для сумісності та ефективності.
 3. Обмеження високих та низьких температур (сонячні промені, сильні морози).
 4. Заряджання до певного рівня (більшість смартфонів підтримують функцію керування живленням, яка дозволяє встановити обмеження заряду до певного відсотка).
 5. Запобігання глибокому розряду.
 6. Періодична заміна батареї для підтримки оптимальної продуктивності (у разі потреби та можливостей конструкції пристрою).

Ці прості поради допоможуть мінімізувати ризики можливих пошкоджень акумулятора мобільного телефону.

Чи можна залишати телефон на ніч на зарядці?

Багато користувачів залишають свої телефони заряджатися від мережі на всю ніч. Така звичка має як позитивні, так і негативні нюанси.

Плюси нічної зарядки:

 1. Заряджений ранок.
  Однією з головних переваг є готовність смартфона до активного використання вже зранку. Заряджений девайс забезпечує комфортний старт дня без необхідності турбуватися про низький заряд.
 2. Сприятливий стан батареї.
  Сучасні смартфони обладнані технологіями, що запобігають перезарядженню після досягнення повного заряду. Це допомагає мінімізувати знос батареї під час тривалого перебування на зарядці.
 3. Зручність використання.
  Залишивши пристрій на зарядці вночі, можна вільно користуватися ним протягом дня, не переймаючись зарядом. Це особливо актуально для тих, хто активно використовує смартфон у робочих та особистих цілях.

Мінуси зарядки на всю ніч:

 1. Надмірна зарядка.
  Якщо телефон досяг повного заряду до експлуатації, він перебуває в режимі заряджання тривалий час, що потенційно підвищує знос батареї.
 2. Можливі ушкодження.
  У деяких випадках тривалий час перебування на зарядці може призвести до перегріву пристрою, що, в свою чергу, може вплинути на довговічність батареї.
 3. Енергоспоживання зарядного пристрою.
  Постійне підключення зарядного пристрою до мережі також споживає електроенергію навіть після завершення заряджання, що впливає на енергоспоживання домашньої мережі.

Як правильно заряджати телефон

Чи можна довго зберігати телефон розрядженим?

Зберігання смартфона при повному розряді або, навпаки, в розрядженому стані негативно впливає на акумулятор. Правильне зберігання смартфона при тривалій відсутності живлення потребує деяких дій:

Частково заряджений стан

Якщо користувач не планує використовувати свій смартфон якийсь час, важливо, щоб АКБ була заряджена приблизно на 50%. Такий рівень заряду є оптимальним для довгострокового зберігання та мінімізації втрати ємності батареї.

Періодичне оновлення заряду

Якщо смартфон просто лежить без діла, необхідно все одно проводити періодичну зарядку гаджета. Для цього раз на кілька місяців потрібно підключати девайс до зарядного пристрою на короткий проміжок часу, щоб підтримувати рівень заряду.

Не доводити АКБ до глибокого розряду

Важливо уникати зберігання смартфона в повністю розрядженому стані, оскільки це призводить до глибокого розряду батареї, що негативно позначиться на працездатності в майбутньому.

Контролювати температуру

Зберігати пристрій, що не використовується, необхідно в відносно прохолодному і сухому місці. Також важливо уникати екстремальних температур, таких як перегрів від сонячних променів або заморозки, оскільки це впливає на стан АКБ.

Повне відключення смартфона

Якщо смартфон не використовуватиметься протягом тривалого часу, слід розглянути можливість повного вимкнення пристрою перед його зберіганням.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, батарея смартфона залишиться в хорошому стані навіть при тривалому зберіганні без використання.

Як правильно заряджати телефон

Висновок

Дбайлива та правильна зарядка смартфона забезпечує йому довгострокову продуктивність та ефективну роботу. Оптимальні методи заряджання, правила використання, а також рекомендації щодо вибору якісних зарядних пристроїв впливають на стан батареї та загальну функціональність пристрою.

Важливо підтримувати баланс між зарядками гаджета, уникаючи глибоких розрядів та зайвого перегріву. Якісні зарядні пристрої, такі як повербанки, мережні зарядні пристрої та бездротові зарядки 3 в 1 представлені в інтернет-магазині Gelius. У нас можна вибрати надійні та безпечні аксесуари з гарантією якості, створені з урахуванням сучасних стандартів.