Статті

Який чохол краще - пластиковий чи силіконовий

Меню

У бурхливій течії сучасного життя смартфони є розширенням нашої особистості. Гаджет приємно доповнює нашу повсякденність, полегшує безліч різних завдань і комунікацій. Технологічні моделі нового покоління мають великі дисплеї, унікальний дизайн корпусної частини і плавний інтерфейс. Такому цінному поєднанню зі світом можливостей важливо надати міцний захист для безпеки та збереження бездоганного вигляду.

У цьому контексті захисне скло та чохол для смартфона виступають у ролі мобільного охоронця, забезпечуючи безпеку пристрою та доповнюючи стиль його власника. Мобільні аксесуари придумані не лише як прикраса для девайсів, але й для забезпечення захисту від механічних пошкоджень у вигляді подряпин, сколів, непередбачених падінь тощо.

Існує безкрайній вибір аксесуарів за дизайном, кольором, матеріалом, що надає можливість підібрати ідеальний чохол під свій стиль та потреби. Особливо привабливими є силіконові та пластикові моделі, що надають незліченні варіанти дизайну та роблять їх привабливими вибором для широкого кола користувачів.

Який чохол краще - пластиковий чи силіконовий

Характеристики пластикових чохлів

Пластикові чохли виготовляються з різноманітних типів полімерів, включаючи полікарбонат, поліпропілен та термопластичні полімери. Полікарбонат часто використовується для створення міцних та стійких до зносу чохлів. Цей матеріал має високу прозорість, що дозволяє зберегти оригінальний дизайн пристрою. Поліпропілен, у свою чергу, більш гнучкий та легкий, що робить аксесуар зручним при використанні.

Параметри міцності пластикових чохлів залежать від конкретного матеріалу. Полікарбонат, наприклад, відрізняється досить високою стійкістю до ударів, що робить його відмінним вибором для захисту смартфона. Пластикові чохли також мають водовідштовхувальні властивості, запобігаючи проникненню вологи і пилу всередину пристрою.

Візуальні та тактильні особливості пластикових чохлів варіюються в залежності від матеріалу, який для них використовується. Деякі пластикові чохли імітують текстури, щоб забезпечити більш преміальний зовнішній вигляд, тоді як інші можуть бути матовими чи прозорими, зберігаючи оригінальний дизайн пристрою. Тактильні відчуття залежать від поверхні пластику певних моделей, що надають більш гладке відчуття, а інші - більш шорстке.

Характеристики силіконових чохлів

Силікон – це м'якіший і гнучкіший матеріал, який надає чохлам певної еластичності. Ця особливість дозволяє легко встановлювати та знімати аксесуар, а також забезпечує гарну посадку на пристрій.

Гнучкість та еластичність силіконових чохлів надають додаткову амортизацію при ударах та падіннях. Силіконові чохли мають хорошу стійкість до ультрафіолетового випромінювання і не схильні до вицвітання під сонячними променями.

Одним з ключових параметрів силіконових чохлів є їхня стійкість до впливу зовнішніх факторів, таких як вода, пил або бруд. Силікон не вбирає вологу та забезпечує гарний захист від бризок, що робить ці чохли відмінним вибором для повсякденного використання у різних умовах.

Також варто відзначити, що силіконові аксесуари надають гарне захоплення в руці завдяки своїй поверхневій текстурі, яка запобігає випадковому ковзанню девайсу.

Який чохол краще - пластиковий чи силіконовий

Що таке TPU?

TPU - це термопластичний поліуретан, є різновидом матеріалу, який поєднує в собі властивості як термопластичних полімерів, так і пружності еластомерів. Цей матеріал має високу міцність і зносостійкість.

Однією з ключових особливостей TPU є його стійкість до ударів та хімічних впливів. Це дозволяє виробникам створювати тонкі та легкі чохли, забезпечуючи надійний захист телефону. Також для TPU властива хороша еластичність, що впливає на спрощення процесу встановлення та зняття аксесуара.

Порівняно з моделями із пластику, TPU більш гнучкий та стійкий до ударів. Якщо порівнювати з аксесуарами із силікону, TPU надає більш тонкий профіль при збереженні параметра захисту.

Який чохол забезпечує ефективніший захист від падінь?

Коли йдеться про захист мобільного телефону від ситуативних ударів чи падінь, кожен тип чохла надає свої унікальні характеристики та по-своєму справляється із захистом та амортизацією.

 1. Пластикові чохли мають непоганий захист від подряпин і легких ударів гаджета, при цьому їхня функціональність в амортизації при сильних падіннях обмежена. Більшість пластикових моделей мають деякий рівень жорсткості, що значно зменшує здатність поглинання ударної енергії.
 2. Силіконові чохли відрізняються відмінною гнучкістю та пружністю, що робить їх відмінним вибором для захисту від ударів. Цей матеріал здатний амортизувати удар та поглинати ударну енергію, запобігаючи пошкодженню пристрою під час падіння. Силіконові чохли використовуються для захисту від ударів та стійкого утримання смартфона всередині чохла.
 3. TPU чохли, поєднуючи в собі властивості пластику та еластомерів, також надають гарний захист від ударів. Цей матеріал здатний амортизувати удар та запобігати пошкодженню пристрою. TPU чохли, як правило, забезпечують оптимальний баланс між гнучкістю та міцністю.

Вибір чохла, як і інших аксесуарів, залежить від особистих потреб користувача. Якщо важливий рівень удароміцності, силіконові чохли та TPU моделі оцінюються як більш ефективні щодо цього.

Який чохол краще - пластиковий чи силіконовий

Який чохол для смартфона кращий?

Коли мова заходить про різницю між чохлами із пластику або силікону, важливо врахувати особисті потреби та переваги користувача. Кожна модель має свої плюси та мінуси.

Тип чохла Переваги Недоліки
Пластикові чохли
 • Міцність та жорсткість: додатковий захист від легких ударів, подряпин.
 • Різноманітність дизайнів: надає великий вибір композицій та кольорів.
 • Більш доступні за ціною.
 • Менша амортизація: при сильних ударах пластикові чохли мають меншу здатність амортизувати удар порівняно з м'якшими матеріалами.
 • Більше схильні до подряпин: в залежності від типу пластику деякі чохли схильні до появи подряпин на поверхні.
Силіконові чохли
 • Відмінна амортизація: силікон забезпечує хорошу амортизацію, запобігаючи ушкодженням при падінні.
 • Гнучкість та еластичність: спрощує встановлення та зняття чохла, а також забезпечує комфортне використання в руках.
 • Захист від подряпин: м'який силікон добре захищає від подряпин та потертостей.
 • Схильні до поступового зносу: силіконові чохли можуть швидше зношуватися і втрачати свою початкову привабливість.
 • Можуть бути схильні до пилу: деякі чохли із силікону можуть притягувати пил та дрібні частинки.

Рекомендації щодо вибору

 • Якщо для користувача важлива додаткова міцність та стійкість до ударів, пластикові аксесуари відмінно підійдуть для цієї мети.
 • Для цінителів амортизації та м'якості матеріалів, силіконові варіанти – найкраще рішення для безпеки телефону.
 • Для комбінованого ефекту можна розглянути TPU-аксесуари.

Який чохол краще - пластиковий чи силіконовий

Підсумок

Пошук, вибір та покупка чохла – це завжди питання особистих уподобань, стилю користувача та, звичайно, цільового використання. Правильно підібраний аксесуар здатний убезпечити пристрій та допомогти у вираженні індивідуальності.

Безпека смарт гаджетів стає все більш важливим аспектом, і якісний чохол грає ключову роль у його забезпеченні. Мобільні аксесуари не тільки запобігають пошкодженням від ударів і подряпин, але й додають пристрою оригінальний, стильний вигляд.

Чохли – це можливість змінювати вигляд пристрою відповідно до настрою та стилю користувача. Інтернет-магазин Gelius пропонує широкий вибір захисного скла, зарядних пристроїв, акумуляторів, навушників і чохлів, включаючи пластикові, силіконові та TPU-моделі, з можливістю нанесення будь-яких логотипів. Тут кожен знайде ідеальний аксесуар для свого смартфона, що підкреслить індивідуальність користувача та надійний захист пристрою.