Статті

Бездротова зарядка: що і де використовується?

Меню

Електронні зарядні пристрої призначені для живлення акумуляторів різних гаджетів. Зарядка здійснюється за допомогою енергії зовнішнього джерела (найчастіше від мережі змінного типу струму). Без такого пристрою не вдасться зарядити смартфон для повноцінної експлуатації.

Для підвищення рівня зручності інженери та розробники змогли придумати бездротову зарядку для мобільних девайсів, яка передбачає повну відсутність зайвих проводів. Такий спосіб зарядки може мати назву «комерційний».

Бездротовий тип зарядки – це технологія, розроблена компанією із США – Wireless Power Consortium, приблизно 8 років тому. За короткий проміжок часу переваги такої технології оцінили мільйони користувачів у всьому світі. Бездротова зарядка – це метод електромагнітної індукції, в теорії.

Як працює бездротовий тип зарядки?

Wireless charger працює завдяки спеціальній технології, яку підтримують багато сучасних смартфонів. Дана технологія передбачає наявність в зарядному гаджеті і в мобільному телефоні, навушниках, планшеті або розумному годиннику спеціальної індукційної котушки.

Зарядка девайсу за бездротовою технологією Qi відбувається поетапно:

 • Вихідна напруга перетворюється на змінний струм з високими частотами.
 • Змінна сила струму спрямовується на котушку пристрою-передавача по ланцюгу цього передавача. Після цього змінний струм індукує магнітне поле котушки, яке змінюється в часі.
 • Той самий змінний струм протікає в котушці самого передавача, індукуючи магнітний потік поля, яке поширює енергію на котушки пристрою-приймача (якщо дотримано правильну дистанцію між пристроями).
 • Далі в котушку приймача генерується струм магнітним полем. Процес передачі цієї енергії між приймачем і передавачем називається – резонансний зв'язок.
 • Потім струм, що потрапляє в котушку приймача, перетворюється на стабільний, завдяки схемі цього приймача. І після цього циклу струм дозволяє використання зарядки акумуляторної батареї пристрою.

Тому, підбираючи бездротову зарядку, слід переконатися, що стандарт такої передачі підтримується смартфоном або іншим девайсом. Саме цей критерій є основою сумісності, а не модель пристрою чи бренд.

На сьогоднішній день бездротова зарядка використовується для гаджетів невеликих розмірів:

Такий вузький перелік пристроїв поки що пов'язаний із обмеженнями потужності.

Бездротові аксесуари можуть бути вбудовані в різну корисну смарт техніку, маючи такі форм-фактори:

 • Автомобільні (холдери для телефону із бездротовою зарядкою, адаптери, кронштейни).
 • Платформи, панелі та підставки (докстанція).
 • Настільні (настільний годинник з бездротовою зарядкою, лампи, різні смарт аксесуари).
 • Вбудовані у меблі.
 • Power Bank із Qi.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Для яких гаджетів використовується бездротова зарядка?

З огляду на те, що сучасні технології на місці не затримуються, щороку ми можемо спостерігати появу цікавих та корисних гаджетів, які заслуговують на увагу користувачів. Бездротова зарядка, в даному випадку, також не є винятком, маючи широкий попит на ринку розумних аксесуарів.

Нижче наведено список гаджетів, які можуть мати технологію бездротової зарядки.

Смартфони

Як дізнатися чи є бездротове заряджання на телефоні?

Як було сказано вище, перед покупкою пристроїв з бездротовою зарядкою важливо перевірити, чи підтримує смартфон цю технологію. Бездротові зарядки для смартфонів представлені в усьому світі в широкому асортименті та за різними цінами – від доступних до дуже дорогих. Бездротовий тип зарядки, врахований у пристроях, сумісний із багатьма мобільними телефонами та планшетами, але не з усіма моделями.

Цю інформацію можна уточнити у продавця перед придбанням смартфона, а також вона може бути вказана на коробці девайса або в інструкції з експлуатації. Крім того, можна знайти відомості про таку функцію в характеристиках товару на сайті виробника / офіційного представника у потрібній країні. Більшість моделей сучасних смартфонів відомих брендів, таких як iPhone, Xiomi, Samsung та інші, підтримують функцію бездротової зарядки.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Smart Watch

Більшість сучасних аксесуарів також підтримують технологію швидкої зарядки. Для них можна придбати індивідуальні бездротові зарядки або докстанцію, яка дозволить заряджати відразу кілька гаджетів одночасно (смартфон, навушники та смарт годинник).

Бездротові TWS навушники

Є одними із незамінних пристроїв і можуть розрядитись у невідповідний момент. Деякі моделі розраховані на підтримку бездротової зарядки кейса-футляра.

Чи небезпечна Qi для здоров'я?

Враховуючи той факт, що технологія бездротової зарядки поки що лише набирає популярності, багато хто переживає щодо можливої шкоди від випромінювань таких пристроїв, що відразу нагадує міф про небезпеку мобільних телефонів, які нібито викликають захворювання. Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила, що смартфони не є небезпечними для здоров'я людини. А бездротові зарядки у свою чергу влаштовані набагато простіше.

Те саме стосується й питання про шкоду бездротової зарядки для акумуляторної батареї телефону. Розробники та інженери провели ряд дослідів та тестів, які дали зрозуміти, що шкоди для батарей смартфонів бездротова зарядка не несе, тільки якщо вона купується у офіційного продавця з ліцензією на товар та має гарантію якості.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Переваги та недоліки бездротових зарядок для телефону

Як і інші побутові пристрої або електроніка, бездротові зарядки мають свої недоліки та переваги.

До плюсів таких пристроїв можна віднести такі:

Можливість зарядки відразу кількох гаджетів

Порівняно зі стандартними зарядними пристроями від мережі, відразу стає зрозуміло, що зручність бездротової зарядки полягає у відсутності зайвих проводів, прихильності до розетки тощо. Більше того, різні докстанції здатні надати живлення для кількох девайсів одночасно.

Зручність використання зарядки

Для зарядки смартфона достатньо розмістити його на спеціальній платформі чи поверхні, після чого смартфон починає заряджатися одразу.

Безпека експлуатації

Як відомо, кабелі USB і різні адаптери не застраховані від стрибків напруги в мережі, що може завдати шкоди техніці, яка заряджається. Якщо така проблема в мережі є найчастішим явищем, тоді бездротова зарядка - відмінна альтернатива.

Довговічна робота

Для стандартної підзарядки від розетки та шнурів необхідно щоразу підключати телефон знову, вставляти блок живлення в розетку або кабель в ноутбук. Ці рухи, так чи інакше, призводять до поступового зношування порту для роз'єму телефону. Бездротова зарядка в цьому випадку дозволяє зберігати хороший стан смартфона. Qi також довговічніше за кабелі і блоки живлення.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Мінімізація перегрівів та пошкоджень АКБ

Більшість сучасних бездротових зарядок є смарт. Вони можуть визначати повний рівень заряду акумулятора та автоматично припиняють заряджати їх. Це також економить енергію.

До мінусів Qi можна віднести:

 • Бездротова зарядка є більш габаритним пристроєм, на відміну від шнурка та блочка. Тому воно ідеальне для використання в офісі чи вдома. Хоча на сьогоднішній день можна знайти повербанк із такою технологією.
 • Одним з несуттєвих мінусів є розміщення смартфона на бездротовій зарядці. Тільки якщо правильно та рівно розмістити телефон на девайсі, йтиме надходження заряду. Випадкові рухи від потрібної точки заряду можуть від'єднати мобільний телефон.
 • Використовувати смартфон під час бездротової зарядки не так зручно, як здається на перший погляд. Більшість бездротових зарядок припиняють заряджати пристрій, як тільки користувач намагається ним скористатися.
 • Бездротова зарядка потребує більше часу, ніж живлення від дротової мережі. Використовувати в дорозі та подорожах такий пристрій поки що не так практично.

Як увімкнути та правильно користуватися бездротовою зарядкою?

Перед тим, як розпочати використання бездротової зарядки, рекомендується вивчити інструкцію, яка йде в комплекті до пристрою. Ми зібрали основні кроки для коректного включення та подальшої роботи Qi:

 1. Перше, що потрібно зробити, - підключити бездротову зарядку до мережі (до розетки або комп'ютера через USB шнур). Після цього пристрій увімкнеться і засвітиться світловий індикатор.
 2. Далі потрібно розмістити смартфон на панелі Qi. Якщо телефон не заряджається, достатньо активувати цю функцію в меню налаштувань смартфона.

Рейтинг бездротових зарядок від бренду Gelius

Український бренд Gelius пропонує цікаві пристрої, які підтримують бездротову технологію зарядки смарт гаджетів.

Бездротова зарядка 3 в 1 Gelius Union

Компактний девайс із зручною конструкцією розрахований на бездротову одночасну зарядку кількох пристроїв: бездротові Bluetooth навушники, наручний смарт годинник та мобільний телефон. Дана модель чудово підходить до серії девайсів від Apple.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Smart стерилізатор із бездротовою зарядкою Gelius Pro UV Disinfection Box

Гаджет розрахований на дезінфекцію дрібних предметів від шкідливих організмів, що накопичуються на телефоні, ключах, банківських картках та інших речах протягом дня. Пристрій також має технологію бездротової зарядки, що дозволяє зарядити смартфон в будь-якому зручному місці.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Настільний годинник Gelius Pro Smart Desktop Clock Time Bridge з Qi

Один з найпопулярніших девайсів від бренду Gelius - це лідируючий настільний годинник з бездротовою зарядкою для різних пристроїв, вбудованим будильником та функцією нічника. Гаджет відмінно підходить для використання в офісі та квартирі.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Бездротовий повербанк Gelius Pro Velcro

Приголомшливий пристрій, виконаний у стильному дизайні з технологією Qi та Quick Charge, яка заряджає смартфон у кілька разів швидше. Повербанк має захист від стрибків напруги, а також коротких замикань. За допомогою такого зовнішнього акумулятора можна одночасно заряджати кілька пристроїв. Висока ємність 10000 мАч дозволить користувачеві постійно залишатися на зв'язку.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Тримач з бездротовою зарядкою Gelius Odyssey

Для автолюбителів є відмінний подарунок, який володіє технологією Qi, має три зручні види кріплення та привабливий зовнішній вигляд. Гнучкість холдера для телефону дозволяє регулювати його у будь-якому зручному положенні для водія.

Бездротова зарядка: що і де використовується

Підсумок

Як видно з рейтингу вище, технологія бездротової зарядки може бути вбудована в будь-які аксесуари для зручності користувача. Гарантія на такі гаджети складає 12 місяців від виробника з моменту покупки.

Щоб правильно вибрати бездротову зарядку, достатньо визначитися, чи підтримує певний гаджет цю технологію, а потім вибрати формат: годинник, настільна підставка, стерилізатор або повербанк.