Статті

Як підключити бездротові навушники?

Меню

Бездротові навушники – це гарнітура, яка дозволяє слухати різні аудіофайли з мобільного телефону або інших пристроїв, що відтворюють музику. Бездротовий тип навушників дозволяє прослуховувати улюблену музику будь-де.

Більшість моделей практично не відрізняються. Бездротові аксесуари можуть працювати, підключившись до основного девайсу за допомогою: Bluetooth, Wi-Fi, NFC, а також за допомогою ІЧ-порту або радіохвиль.

Одним з найпопулярніших способів підключення бездротових навушників є Bluetooth. У такому підключенні принцип роботи полягає у перетворенні цифрового сигналу на аналоговий. Підключення пристроїв між собою можна здійснити на певній відстані – до 10 метрів. Перешкоди або стіни на такій дистанції не перебивають передачу сигналу.

До яких гаджетів можна підключити бездротові навушники: до телефону, ПК, ноутбука

Вибір навушників – це досить делікатне питання, адже важливо зрозуміти, з якими пристроями планується використовувати бездротову гарнітуру. Аксесуари без проводів працюють інакше, ніж дротові. Їхній принцип роботи може ідеально підходити до одного конкретного пристрою, а ось з іншими девайсами такі навушники можуть не працювати.

Останні версії Bluetooth добре сумісні між собою. Якщо розглядати старі пристрої з блютуз версіями 2.1 або 3.0, то не на будь-якому девайсі можуть бути доступні можливості, які підтримуються виключно певним протоколом бездротового з'єднання і передачі даних.

Як підключити бездротові навушники

Бездротові навушники для смартфона

На сьогоднішній день бездротова технологія стає все більш популярною та має широку аудиторію користувачів.

Існує кілька головних характеристик, які дозволять вибрати найкращі варіанти для смартфона:

 • Якісне звучання.
 • Гарний мікрофон для телефонних розмов.
 • Достатня автономність.
 • Легкість та зручність аксесуара.
 • Шумоізоляція / рівень активного подавлення шуму.
 • Стильний, привабливий зовнішній вигляд.
 • Приємне керування гарнітурою.

Відштовхуючись від перерахованих вище ключових характеристик, можна підібрати для себе відповідні моделі бездротових навушників.

Бездротова гарнітура для комп'ютера

В епоху сучасних інструментів різних комунікацій для спілкування в інтернеті користувачу необхідна комп'ютерна гарнітура з гарним мікрофоном.

Єдина проблема навушників для ПК – це дроти, які обмежують свободу переміщення та буквально прив'язують користувача до одного місця. Бездротова гарнітура, у свою чергу, є відмінним вирішенням проблеми проводів, що дозволяє спілкуватися або грати в ігри, переміщаючись офісом або квартирою. Простіше кажучи, бездротова гарнітура здатна спростити роботу і життя користувачам ПК.

У бездротових навушниках для комп'ютера передача звуку відбувається за допомогою таких цікавих технологій, як:

 • Bluetooth, радіус дії якого, як і в смартфонах – до 10 метрів. Такі навушники відрізняються компактністю та доступною ціною.
 • DECT – це гарнітури, які мають ширший радіус зв'язку, що досягає 30 і навіть 70 метрів у приміщеннях. Моделі таких навушників мають великі розміри та досить високі ціни.
 • Гарнітури фірмових стандартів – застосовуються багатьма виробниками з власними розробками для передачі звуку без проводів. Такі стандарти застосовні для гарнітур, які розраховані на прослуховування аудіофайлів з ПК у хорошій стерео якості. Дія сигналу – у радіусі 10-20 метрів.

Для підключення до самого комп'ютера знадобиться зовнішній перехідник – адаптер, який підключається за допомогою USB роз'єму. Такий адаптер коштує недорого і може підключити інші пристрої крім навушників, наприклад бездротовий джойстик для ігор або портативну колонку.

Бездротові навушники для ноутбука

Більшість сучасних моделей бездротових аксесуарів можуть працювати зі смартфонами, ПК та ноутбуками за допомогою бездротової передачі зв'язку через Bluetooth. Бездротова гарнітура буде дуже зручною та практичною в роботі з лептопом: комунікації, ігри тощо.

Вибираючи навушники для ноутбука, слід розібратися в технічних параметрах самого лептопа. Сучасні переносні комп'ютери мають вбудований модуль блютуз. Для підключення навушників достатньо активувати його, паралельно включивши саму гарнітуру.

На ноутбуці повинні бути встановлені необхідні драйвери для активації Bluetooth. Вони знаходяться на диску, який додається в комплектації до ноутбука або їх можна знайти на офіційному порталі встановленої ОС. У разі відсутності Bluetooth або при невдалих спробах його налаштувати, рекомендується додатково придбати модуль.

Як підключити бездротові навушники

Як правильно підключити бездротові навушники до телефону: 6 простих кроків

Підключити бездротову гарнітуру до смартфона дуже легко. Важливо, щоб синхронізація та підключення були правильними і пристрій працював коректно, без збоїв.

Для того, щоб здійснити правильне підключення, необхідно слідувати простим діям:

 1. Перше, що необхідно зробити, - активувати гарнітуру, натиснути кнопку включення і утримувати її протягом 10 секунд. На смартфоні має бути включений блютуз. Про увімкнення навушників повідомить індикатор на кейсі, який почне мерехтіти, або голосове сповіщення у навушниках. Гарнітура вмикається автоматично, коли відкривається кейс.
 2. Далі слід відкрити у смартфоні меню налаштувань – вкладку Bluetooth.
 3. У цій вкладці відображається список пристроїв, які знаходяться в радіусі сигналу. Тут має відображатися гарнітура (ім'я навушників відповідає назві, його можна також перейменувати в налаштуваннях Bluetooth).
 4. Потім слід натиснути на ім'я пристрою для синхронізації.
 5. Якщо під час підключення запитується пароль (найчастіше виробники використовують стандартний набір цифр – 0000), його потрібно ввести. Пароль, якщо він є, вказується в інструкції до аксесуарів.
 6. Після того, як було введено правильний пароль для пари, девайси повинні між собою синхронізуватися. Сигналом про підключення є індикатор на кейсі, який відразу почне мерехтіти.
При подальших підключеннях достатньо просто увімкнути Bluetooth на смартфоні та відкрити кейс навушників. Підключення буде автоматичним.

Як правильно користуватися бездротовими навушниками?

Для того, щоб гарнітура працювала коректно і прослужила досить довгий період часу, необхідно дотримуватись певних правил експлуатації, забезпечивши належний догляд.

Рекомендації по догляду та експлуатації:

 • Аксесуар повинен зберігатись у сухих умовах, без підвищеного рівня вологості.
 • Різні механічні удари або пошкодження суттєво знижують нормальну працездатність гарнітури, що призводить до несправностей.
 • Вбудовані акумулятори можуть реагувати на різні помилки під час заряджання пристрою.
 • Самі навушники (амбушюри) необхідно очищати та періодично замінювати їх.
 • Важливо контролювати рівень гучності під час прослуховування музики. Максимальний рівень погано впливає на здоров'я вух та слуху, паралельно знижуючи термін служби аксесуара.
 • Пристрій необхідно зберігати в кейсах чи чохлах, спеціально розроблених під моделі навушників.

Як заряджати бездротові навушники?

Немає нічого складного в тому, щоб зрозуміти, як заряджати бездротові навушники. Але щоб уникнути заміни акумулятора в майбутньому все-таки варто розуміти загальні норми і намагатися дотримуватися їх.

Детальна інструкція:

 • У комплекті до гарнітури йде USB кабель (Micro-USB, Type-C або Apple Lightning), який необхідний для заряджання аксесуара.
 • Підключати кабель необхідно одним кінцем - певним роз'ємом USB до навушників або кейсу.
 • Підключити штекер USB, який розподіляється в блочці або в роз'ємі ПК, Power Bank, лептопа для підзарядки пристрою від мережі.
 • Далі повинен спрацювати індикатор: періодичним мерехтінням він повідомляє про те, що пристрій заряджається.
 • Після цього необхідно чекати вказаний час для заряджання пристрою – 2-6 годин.
 • Коли навушники будуть повністю заряджені, світловий індикатор змінить колір і перестане мерехтіти.

Як підключити бездротові навушники

ТОП 5 питань про підключення навушників до телефону

Чому телефон не бачить бездротові навушники?

Найпоширеніша проблема полягає в тому, що при підключенні аксесуара до смартфону пристрій не бачить навушники. Така проблема може виникнути при підключенні до iOS або Android. Пов'язано це з тим, що навушники TWS складніші за технічними параметрами, порівняно з дротовими аксесуарами, що призводить до різних проблем при підключенні.

Якщо смартфон не може знайти гарнітуру, то, швидше за все, проблема пов'язана саме з навушниками. Вони можуть бути просто підключені до іншого девайсу чи не підключені зовсім.

Що робити, якщо Bluetooth не знаходить навушники?

Модуль блютуз є універсальною технологією. Якщо виникають труднощі з видимістю пристрою, причинами можуть бути:

 • У смартфоні або планшеті вимкнено Bluetooth.
  Це першочерговий варіант, який потрібно одразу перевірити. Для цього слід зайти в меню налаштувань смартфона та переконатися, що Bluetooth активовано.
 • Навушники не ввімкнені або розряджені.
  Деякі моделі аксесуарів розраховані на утримування кнопки щонайменше 10 секунд для увімкнення. Коли пристрій підключається, починає блимати світловий індикатор. Після цього навушники повинні підключитися до смартфона автоматично. Якщо ж при натисканні кнопки гарнітура не подає ознак життя, то вона просто розряджена або несправна. Батареї бездротових навушників можуть втрачати заряд, якщо тривалий час лежать без підключення.
 • Навушники вже пов'язані з іншим пристроєм.
  Іноді може бути, що до нового смартфону не підключаються бездротові навушники, які вже використовувалися раніше. Для повторної активації необхідно потримати кнопку увімкнення до тих пір, поки не заблимає світловий індикатор.

Як одночасно підключити 2 бездротових навушника?

Синхронізація між собою бездротових навушників відбувається завдяки з'єднанню Bluetooth. Іноді може траплятися збій між однією парою навушників, що призводить до некоректної роботи (працює лише один навушник).

Поєднання гарнітури можна здійснити наступним способом:

 • Підключити один навушник (індикатор повідомить, що пристрій онлайн).
 • Потім необхідно увімкнути другий навушник.
 • Після увімкнення двох навушників потрібно швидко двічі затиснути кнопку увімкнення. Якщо підключення успішне, то після нього відразу повинен спалахнути і пропасти мерехтливий сигнал.

Як підключити бездротові навушники

Усунення проблеми розсинхронізації пристрою

Одна з найпоширеніших помилок при поєднанні - спроба підключення пристрою без початкової синхронізації.

Для усунення несправності слід:

 • Видалити пристрій із збережених у смартфоні.
 • Зайти до параметрів пропонованих для підключення пристроїв блютуз.
 • Знайти у списку пов'язану раніше гарнітуру.
 • Скасувати пару, натиснувши "забути цей пристрій".

Якщо на кейсі навушників відсутні кнопки, можна скинути параметри вручну. Для цього необхідно:

 • Витягнути обидва навушника з кейсу.
 • Увімкнути їх одночасно, затискаючи близько 30-60 секунд.
 • Слідкувати за світлодіодним індикатором: він повинен спалахнути, потім блимати і згаснути.

Також можна спробувати скинути налаштування вручну на самому кейсі:

 • Відкрити кейс.
 • Натиснути кнопку на 30 секунд, не виймаючи навушники з нього.
 • Слідкувати за лампочкою індикатора.

Скинути налаштування за допомогою кейсу можна в тому випадку, якщо на зарядному пристрої передбачена кнопка. У такому випадку аксесуар повинен бути, безпосередньо, всередині кейсу. Затиснути кнопку потрібно на 60 секунд, як і в попередній рекомендації.

Як підключити бездротовий аксесуар до iOS та Android?

Для підключення бездротових навушників до айфону необхідно:

 • Зайти до параметрів смартфона.
 • Вибе-рати категорію Bluetooth та увімкніти її.
 • Натиснути та утримувати кнопку живлення на гарнітурі. Для коректного підключення навушників до айфону необхідно вибрати режим з'єднання.
 • Вибрати пристрій зі списку на екрані смартфона.

Для підключення бездротових навушників до Android рекомендується:

 • Відкрити налаштування в мобільному телефоні.
 • Вибрати із запропонованого списку параметрів категорію «Підключення».
 • Натиснути Bluetooth (тут відображається, чи увімкнено блютуз на смартфоні).
 • Вибрати у верхньому правому куті дисплея «Сканувати».
 • Далі потрібно натиснути та утримувати кнопку живлення на блютуз гарнітурі.
 • Знайти ім'я гаджета та натиснути на нього.

Як підключити бездротові навушники

Чи можна одночасно підключити 2 пристрої по блютуз до навушників?

Два блютуз пристрої можна підключити до навушників одночасно. Тільки у разі прослуховування музики або при вхідних дзвінках працюватиме лише один гаджет.

Практичним буде підключення девайсів, які часто використовуються, щоб не доводилося повторно з'єднувати пристрої.

Для підключення другого девайсу через Bluetooth необхідно:

 • Вимкнути функцію з'єднаного по блютуз першого гаджета.
 • Вимкнути функцію блютуз навушників, після чого знову з'єднати другий блютуз пристрій.
 • Активувати блютуз першого гаджета та вибрати необхідну назву зі списку на дисплеї.

Для перемикання між блютуз пристроями слід:

 • Зупинити або призупинити відтворення на працюючому девайсі.
 • Запустити відтворення на конкретному девайсі.

Висновок

Навушники бездротового типу стали невід'ємним аксесуаром у сучасному світі. Без них складно уявити прогулянку, поїздку на роботу чи у тривалу подорож. Завдяки новим технологіям відсутні зайві шнури та дроти, які складно розплутувати, дістаючи їх разом з ключами із сумки. За допомогою бездротового аксесуара можна прослуховувати музику, при цьому не заважаючи оточуючим і усамітнюючись із улюбленими композиціями.

Перш ніж розпочати підключення блютуз гарнітури, важливо ознайомитися з інструкцією. Найчастіше в ній вказані всі необхідні установки параметрів та цілісний посібник з використання девайсу. Інструкція, в даному випадку, призначена для безпечного та правильного використання конкретної моделі навушників. Ознайомлення користувачів з таким довідковим документом надає можливість уникати різноманітних несправностей та передчасного виходу девайсу з ладу.

Вибираючи навушники, необхідно враховувати сумісність моделі бездротових навушників з гаджетами. Виняток тут також є – універсальні моделі. Такі аксесуари можуть успішно синхронізуватися з різними пристроями.