НовиниСтатті

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Меню

У світі сучасних технологій та насиченого темпу життя смарт гаджети є незамінними пристроями. Девайси здатні нагадати про запис до лікаря, активність протягом робочого дня, а також перевірити показники організму. Враховуючи малорухливий спосіб життя, безліч повсякденних справ та завдань, ми часто забуваємо про найважливіше – про своє здоров'я.

Для цього розробники впровадили в життя чудові ідеї смарт девайсів, мета яких – допомога у контролі за здоров'ям. Розумні гаджети здатні повідомляти користувача про різні дії та мотивувати рухатися протягом дня.

Якщо звернути увагу на насиченість і щільність графіка сучасних людей, відразу стає очевидним, навіщо все-таки необхідні такі пристрої. Ми часто плануємо починати стежити за здоров'ям, виходити на ранкову пробіжку та починати правильно харчуватися з понеділка.

Складність цього моменту полягає в тому, що робити це потрібно сьогодні, відкриваючи для своїх можливостей нові горизонти. А для цього будуть корисні смарт гаджети, що нагадують про прогулянку, розминку та склянку води щогодини. Тому розумні девайси стають все популярнішими для людей будь-якого віку.

Смарт гаджети – це корисні помічники, що дозволяють усім без винятку дбати про якість здоров'я. Одні з найпрактичніших варіантів, що вміщують у собі максимальний набір функціональності – це Smart Watches. Наручні аксесуари здатні визначати та зчитувати безліч параметрів, що визначають показники самопочуття.

Кому підійдуть смарт годинники для здоров'я?

Розумний годинник – це чудове джерело інформації про показники здоров'я та фізичну активність. Тому вони вважаються одними з найбільш підходящих накопичувачів даних про здоров'я людини. Пристрій успішно підійде людям будь-якої вікової категорії як особистий контролер необхідних параметрів.

Категорії користувачів:

 • Люди похилого віку з хронічними проблемами можуть вчасно отримати перелік інформації та сигнал про критичні показники здоров'я.
 • Для офісних працівників і тих, хто постійно подорожує годинник також стане корисним цілодобовим помічником. Смарт пристрій підійде користувачам будь-яких професій, включаючи активні заняття спортом.
 • Дитячий годинник дозволить батькам отримувати дані про здоров'я дітей, поки вони у школі чи садочку.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Огляд функцій розумних годинників для здоров'я: що вони можуть вимірювати і для яких цілей?

Функціонал всіх сучасних моделей Smart Watches може бути схожим між собою. Пов'язано це з тим, що виробники враховують важливі та необхідні вимоги, а також відгуки користувачів.

До основних характеристик смарт годинника для здоров'я відносяться:

 • Контроль різноманітних спортивних режимів, фізичної діяльності протягом кожного дня.
 • Спостереження та контроль якості фаз сну та часу відпочинку.
 • Кількість пройдених кроків, дистанція з історією маршруту.
 • Підрахунок калорій, спалених під час прогулянки чи пробіжки.
 • Пульсометр, вимірювання серцевого ритму та попередження про збої.
 • Параметр, що дозволяє виміряти артеріальний тиск людини.
 • Контроль та перевірка показників рівня кисню в крові.
 • Нагадування про розминку та необхідність руху.
 • Мобільний додаток, який відображає широкий перелік усіх показників.
 • Деякі дитячі моделі смарт годинників мають функцію вимірювання температури тіла дитини, а також визначення її місцезнаходження.

До додаткових функцій розумних годинників для здоров'я належать:

 • Вологозахист, що дозволяє використовувати пристрій у ванній, басейні або під дощем.
 • Досить високий рівень автономності з урахуванням особливостей і функціоналу смарт годинника (достатньо синхронізувати пристрій з телефоном і переглядати показники, що зчитуються в спеціальному додатку).

У дитячих моделях:

 • Повідомлення батьків про зняття аксесуара з руки.
 • Функція зворотного дзвінка.
 • Кнопка екстреного сигналу SOS.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Як відбувається контроль здоров'я та чи можна вірити цим даним?

Багато користувачів часто ставлять питання, чи точні показники смарт гаджетів і наскільки, чи корисною буде інформація для лікаря і так далі.

Медики підтверджують, що смарт годинники або фітнес трекери є дуже корисними приладами, з погляду медицини. Практично всі сучасні моделі годинників оснащені датчиками, що дозволяють виміряти артеріальний тиск, серцевий ритм та якість сну. Такий пристрій підходить для отримання інформації про фізичний стан організму.

Важливо розуміти і пам'ятати, що будь-який смарт годинник може мати незначні похибки у показниках. Для отримання максимально чітких даних слід розглянути придбання спеціалізованої медичної техніки. Особливо за наявності серйозних захворювань, які потребують максимально точних даних щодо діагностики, контролю стану здоров'я чи лікування.

Як працюють смарт годинники та трекери?

Пристрої призначені для зап'ястя руки. Вимірювання показників відбуваються за рахунок вбудованих датчиків, а зчитування та обробка даних визначається алгоритмами виробника.

На точність результатів значною мірою впливають умови вимірювання даних (на скільки людина була активною при вимірюванні, рівень стресу, руху, емоційне збудження тощо). Вся детальна інформація та корисні рекомендації відображаються у мобільному додатку.

Як працюють вимірювання пульсу та кисню в крові?

Смарт годинники і фітнес трекери мають спеціальний датчик, який вимірює пульс людини. Ця функція і називається – пульсометр. Також цей датчик дозволяє виміряти сатурацію – показник насичення кисню у крові.

Датчик, загалом, розрахований не тільки на вимірювання кисню чи пульсу, але й на рівень гемоглобіну в організмі. Завдяки пропуску спеціального світла від датчика певна довжина хвилі здатна знайти і відобразити рівень гемоглобіну в крові. Ця функція працює за допомогою інфрачервоного діапазону.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Як смарт годинник зчитує дані сну?

Моніторинг сну в смарт годинниках і фітнес браслетах працює за допомогою використання двох датчиків:

 1. Акселерометр (відстеження рухів).
 2. Пульсометр (відстеження серцевого ритму та тривалості сну).

Враховуючи те, що людський сон визначається змінними фазами (швидкий, повільний і глибокий сон), людина їх проходить кілька разів під час повноцінного сну:

 • Глибокий сон - це фаза, в якій тіло людини практично припиняє будь-які рухи, рівень пульсу сповільнюється та знижується.
 • Швидкий сон – фаза, коли дихання починає частішати, а тиск і скорочення серцевих м'язів підвищуються.

Більше інформації з цього питання можна дізнатися у статті «Як смарт годинник відстежує сон».

ТОП розумних гаджетів Gelius для контролю за здоров'ям

Підлогові ваги

Смарт ваги призначені для вимірювання параметрів організму, тіла людини та формування даних, що сприяють контролю над здоров'ям людей будь-якого віку.

Смарт ваги розраховані на вимірювання показників маси тіла, параметрів жиру, підшкірного жиру, рідини, м'язової маси, білка та кісткової маси. Розумний пристрій мотивує людину стежити за здоров'ям, а також показувати результативність та зміни в організмі у різних проміжках часу.

Зручність використання смарт ваг полягає в їх роботі з мобільним додатком. У ньому відображається вся потрібна інформація з першого зважування та аналіз отриманих даних.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Масажна подушка для шиї

Розумний гаджет, який замінить відвідування масажиста. Девайс розрахований на кілька сеансів масажу протягом дня або один повноцінний (60 хвилин). Подушка здатна розслабити шийні відділи, прибрати м'язові затиски, які можуть викликати стреси та втому.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Зволожувачі повітря для дому та офісу

Приголомшливі гаджети, що сприяють нормальній роботі очей у сухому приміщенні із запобіганням почервоніння та алергічних реакцій. Пристрій корисний у кімнаті та кабінеті, де постійно працює кондиціонер або надто пересушене повітря (у сезон опалення, при використанні обігрівачів).

Смарт гаджет, що зволожує повітря в салоні автомобіля і в приміщенні, допомагає позбутися / запобігти різноманітним нездужанням і зменшити втому.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Розумний годинник для дорослих та дітей

Універсальний годинник розрахований на використання як дорослими, так і підлітками. Аксесуар має вбудовані датчики для вимірювання: серцевого ритму, рівня артеріального тиску і кисню в крові у відсотковому співвідношенні.

Також годинник дозволяє відповідати на вхідні дзвінки, підключаючись через Bluetoot з'єднання. Смарт пристрій з продуманим алгоритмом дозволяє стежити за тренуваннями, відстежуючи спалені калорії, пройдені дистанції і так далі.

Дитячий розумний годинник з GPS трекером розрахований на передачу важливої інформації батькам про місцерозташування дитини в дистанційному режимі, зняття гаджета з руки, а також на підтримку віддалених дзвінків.

Baby Watch моделі стануть унікальним аксесуаром, на дисплеї якого відображається інтерфейс із улюбленими персонажами дітей. Пристрій має вбудований мікрофон, кольоровий екран, а також високий захист від попадання води під час миття рук.

Дитячий смарт годинник стане незамінною знахідкою для батьків, які хвилюються про дитину, поки вона знаходиться на заняттях у школі або дитячому садку.

Найкращі смарт годинники для контролю за здоров'ям: огляд корисних функцій

Переваги використання розумного годинника для здоров'я

При регулярному використанні смарт годинника протягом тривалого періоду часу, виникає відчуття спокою від контролю за станом здоров'я. Якщо систематично використовувати весь функціонал, це призведе до хорошої звички – регулярно відстежувати отримані відомості для підтримки здоров'я у тонусі, і навіть до правильних підрахунків цих даних.

Для максимальної точності інформації та її продуктивності слід вивчити інструкцію з експлуатації, яка додається в комплекті до смарт годинника.

Висновок

Розумні гаджети та Smart Watches стали незамінними доповненнями до нашого насиченого життя. Продумані до дрібниць пристрої дозволять покращити показники здоров'я та якість життя загалом. Девайси створені для інформування людей про покращення / спади показників здоров'я та способу життя. Цінність отриманих даних виправдана і дуже висока для людей будь-якого віку.

Смарт гаджети розраховані на поінформування про можливі захворювання або проблеми в організмі. Тому покупка розумного годинника для себе або в подарунок близьким людям – це безцінне вкладення у здорове майбутнє.