Статті

Розумна настільна лампа: як вибрати розумний світильник і в чому його профіт?

Меню

Смарт лампа настільного формату – це вдосконалений вигляд звичайних, звичних для нас ламп. Оновлені моделі є практичними пристроями, в яких включені різні доповнення, крім освітлення.

Смарт лампи можуть використовуватися вдома або в офісі, в об'єктах комерційного призначення: для читання книг, підготовки домашньої роботи, для навчання студентів та школярів, занять, хобі тощо. Фокусувати розумну лампу можна також для роботи з комп'ютером. В цілому пристрої для освітлення можуть зробити повсякденніі справи життя користувачів приємнішими, простішими, а головне - подбати про здоров'я очей.

Розумна лампа відрізняється від простого світильника наявністю розширених функцій та покращеним форматом освітлення. У звичайній лампі відсутні параметри, що відповідають за керування на відстані, а також регулювання температури кольору та яскравості.

Як працюють розумні настільні лампи?

Смарт лампа є інтелектуальним джерелом світла, що має кілька режимів холодного та теплого освітлення. Такі світильники не мають ефекту засліплення, оскільки яскравість можна відрегулювати.

Висвітлювати кімнату можна, натиснувши відповідні кнопки. Лампи можуть підключатися за допомогою USB кабелю, що надає можливість заряджатися від мережі, ноутбука або повербанка.

Практично всі розумні настільні лампи легко регулюються, складаються та налаштовуються.

Деякі моделі смарт ламп можуть мати налаштування календаря, часу та будильника завдяки сенсорам, вбудованим у корпусі. Розумні лампи налаштовуються легко та просто, до будь-якої моделі передбачається інструкція у комплекті.

Розумна настільна лампа: як вибрати розумний світильник і в чому його профіт

Які функції виконують розумні світильники?

У настільних аксесуарах можуть бути закладені різні функції, передбачені виробниками.

Більшість моделей мають певний набір можливостей чи деякі з них:

 • наявність дисплея;
 • електронний годинник з будильником;
 • декілька режимів регулювання світла та яскравості для захисту зору (за допомогою сенсорів);
 • календар;
 • портативне складання пристрою;
 • бездротова зарядка для смартфона.

Як вибрати розумний світильник для дому?

Перед тим, як придбати настільну смарт лампу, необхідно зрозуміти, що такий пристрій має бути комплексним.

Основною та ключовою характеристикою лампи є її тип освітлення. І саме від нього необхідно відштовхуватися при виборі смарт пристрою. Також важливими факторами є: вибір дизайну (зовнішнього вигляду), регулювання повороту та нахилу лампи, які функції передбачені в тій чи іншій моделі пристрою, та хто її використовуватиме (дорослий чи дитина).

Дизайн, зовнішній вигляд смарт лампи

Критерій вибору за зовнішнім виглядом є справою індивідуальних переваг. На сьогоднішній день усі розумні настільні лампи виконані у сучасному стильному дизайні. Пристрої можуть стати чудовим доповненням до інтер'єру і найчастіше представлені у білому або чорному кольорі. Цей критерій залежить лише від смаку користувача. Для виготовлення корпусу використовують міцний матовий або глянсовий ABS пластик.

При виборі слід звернути увагу на висоту лампи, а також на її габарити в складеному і розкладеному вигляді. Це дозволить передбачити місце розташування на столі, парті або тумбочці.

Регулювання поворотів та нахилу лампи

Враховуючи те, що лампи такого типу є компактними і не займають багато місця на робочому столі / тумбочці, можна розглядати лампи, які легко регулюються по нахилу і повороту в потрібному напрямку. Деякі лампи можна регулювати на 180 градусів, а деякі й на 360 градусів, забезпечуючи потрібний кут освітлення.

Розумна настільна лампа: як вибрати розумний світильник і в чому його профіт

Регулювання яскравості та кольорового освітлення

Ця можливість дозволить вибрати необхідний колір під конкретну мету використання. Наприклад, для читання книги, роботи з паперами / документами або для роботи за комп'ютером можна вибрати яскравіше світло, безпечне та комфортне для зору. Теплі тони чудово підійдуть для освітлення кімнати в якості нічника, створюючи приємну атмосферу в приміщенні

У настільних лампах враховуються:

 • Декілька режимів освітлення (в середньому три).
 • Декілька режимів регулювання яскравості освітлення (від холодного білого до жовтого теплого, а також змішаного).
 • Тип ламп в основному форматі LED.
 • У деяких моделях управління освітленням та яскравістю можна здійснити через смартфон.

Розумні світильники для покупки

Настільні лампи можуть мати компактні розміри, інтелектуально-сенсорне керування, а також технологію бездротової зарядки для мобільного телефону, смарт годинника або бездротових навушників. Плафон у таких пристроях зазвичай досить гнучкий, лампи заряджаються від кабелю USB і регулюються декількома режимами яскравості.

Настільні смарт аксесуари відмінно підходять для роботи в офісі та вдома. Гаджети доповнять інтер'єр кімнати стильним та привабливим зовнішнім виглядом. У деяких моделях може бути включений органайзер для зберігання необхідних речей, календар та годинник з будильником, які нагадають про важливу зустріч.

4 переваги використання розумного світильника

Серед різних смарт гаджетів завжди можна знайти корисні девайси. Смарт аксесуари для читання або роботи набирають все більшої популярності серед користувачів.

До основних переваг таких гаджетів можна віднести:

 1. Розумні настільні лампи поєднують у собі кілька корисних функцій відразу, що робить пристрій практичним та необхідним для здоров'я очей, продуктивної роботи та навчання.
 2. Пристрій розрахований на значну економію електроенергії, завдяки контролю за рахунок використання LED лампи та декількох режимів роботи. Заряджаються лампи досить швидко.
 3. Сучасний дизайн для офісу та інтер'єру квартири.
 4. Цінова політика настільних розумних ламп досить лояльна. Ціни розпочинаються від 500 гривень.

Порівняння розумного світильника та звичайної настільної лампи

Смарт лампи Звичайні світильники
 • Регулювання оптимального освітлення, яскравості та колірних параметрів.
 • Сенсорне керування.
 • Заряджання за допомогою USB кабелю.
 • Годинник, будильник, календар, бездротова зарядка, таймер та багато іншого.
 • Робота в автономному режимі від акумуляторної батареї.
 • Постійне та нерегульоване освітлення.
 • Ручний режим увімкнення та вимкнення кнопкою.
 • Відсутність додаткового функціоналу.