Статті

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних?

Меню

Смарт ваги – це унікальний гаджет, здатний вимірювати фізіологічні показники організму, зберігаючи інформацію у спеціальному додатку на смартфоні. В епоху смарт технологій інформація про вагу людини – лише додаткова функція розумних ваг.

Пристрій розроблений таким чином, що може скласти дані у відсотковому співвідношенні про: рідину в організмі, м'язову, жирову та кісткову тканини. Ці показники визначають рівень фізичної активності організму, а також біологічний вік у силу визначальних факторів.

Ці особливості як раз відрізняють смарт пристрої від простих підлогових ваг, можливість яких полягає лише у вимірюванні ваги тіла.

Враховуючи те, що пристрій синхронізується зі смартфоном, всі виміри залишаються записані в одному місці. Більшість смарт ваг можуть поєднуватися з різними спортивними сервісами, які дозволяють користувачам отримувати максимально обширну інформацію про своє здоров'я. Деякі моделі смарт ваг здатні автоматично розрізнити декілька користувачів.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Як працюють розумні ваги?

Крім певної базової функції вимірювання, деякі розумні діагностичні ваги можуть оцінювати структуру організму. Роблять вони це завдяки біоімпедансометрії – електричному опору у тканинах.

Діагностичні ваги мають спеціальні датчики на поверхні гаджета, де розміщуються ноги користувача. Роботи датчиків достатньо для отримання загальної інформації. Тому немає потреби використовувати медичні електроди по всьому тілу.

Біоімпедансним аналізом служить метод діагностування тіла людини, який і визначає відсотки води в організмі, співвідношення жиру, кісткової та м'язової маси. Через м'які тканини проходить нешкідливий електричний імпульс, який є основою методу.

Для більш точних вимірювань необхідно дотримуватись простих правил:

 1. Ваги повинні розташовуватися на твердій поверхні.
 2. Для правильного контакту та точної інформації важливо ставати на платформу ваг босими ногами, без шкарпеток та взуття. До невеликих похибок може призводити вологість або надмірна сухість шкіри, а також натоптиші та мозолі на стопах.
 3. Під час зважування та діагностики вимірювань важливо не допускати жодних рухів рук та ніг.
 4. Не зважуватися при нестачі рідини в організмі або її надлишку.
 5. Важливо дотримуватися регулярності зважування.

Смарт ваги не слід використовувати користувачам із кардіостимуляторами та іншими електронними приладами. При вагітності використовувати смарт гаджет можна, але з певною обережністю. Моделі якісних розумних ваг можуть стати корисними помічниками для виявлення небезпечних ускладнень зі здоров'ям у вагітних жінок.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Які параметри показують розумні ваги?

Основні параметри, які вимірюють смарт ваги:

 • Зважування.
 • BMR (розрахунок калорій).
 • BMI (індекс маси тіла).
 • М'язова маса.
 • Кісткова маса.
 • Білок в організмі.
 • Кількість жиру в організмі
 • Рідина у організмі.
 • Рівень підшкірного жиру.
 • Біологічний вік.

Кому підійдуть Smart Scales?

Смарт ваги будуть корисні для будь-якої людини. Але для більш ясного розуміння можна поділити категорії користувачів, кому підійде такий гаджет.

Для спортсменів

Більшість сучасних розумних ваг здатні розраховувати відсоток м'язової маси тіла. Для тих, хто багато і активно тренується, а вага залишається на одному місці, ваги стануть добрим помічником для відображення обширних показників.

Для тих, хто підтримує режим правильного харчування

Однією з корисних можливостей розумних ваг є - вимірювання рідини в організмі. Надлишок води може призводити до набряків, а нестача, у свою чергу, до втоми та порушень обміну речовин. Тому смарт ваги відмінно підходять користувачам похилого віку, тим, хто підтримує здорове харчування, людям із порушеннями обміну речовин.

Вагітним жінкам

Вимірювання відсотка кісткової маси у тілі – це важливий показник. Під час вагітності кістки можуть ставати більш крихкими та легкими, тому смарт ваги можуть стати чудовим помічником у визначенні потенційної проблеми. При вагітності слід отримати рекомендацію використання пристрою від лікаря.

Для тих, хто хоче схуднути чи набрати вагу

Деякі моделі смарт ваг здатні вимірювати розрахунки кількості калорій, які споживаються протягом дня та у стані спокою. Тому розумні ваги будуть корисні також для людей віком від 45-50 років, що в цілому дозволить їм контролювати своє здоров'я.

Для тих, хто підтримує здоровий спосіб життя

Смарт ваги стануть чудовим помічником у повсякденному житті будь-якої людини, яка прагне покращувати та підтримувати організм у тонусі. Подарунок такого формату стане гарною ідеєю з будь-якого приводу.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Як відбувається синхронізація смарт ваг з мобільним додатком?

Часто трапляється так, що користувачі можуть стикатися з проблемами синхронізації програм та персональними параметрами.

Як і інші розумні гаджети, смарт ваги повноцінно працюють, сполучаючись з мобільними телефонами або планшетами. Сама інформація зберігається на хмарному сервері від певної марки пристрою. У цій хмарі обробляються всі дані.

Щоб інформація потрапила у мобільний додаток, необхідно підключити пристрій до інтернету:

 • Підключення відбувається шляхом синхронізації смарт ваг з мобільним девайсом і підключенням по Bluetooth.
 • Підключення через бездротову мережу Wi-Fi.

Користувач зможе бачити всю інформацію щоразу, помічаючи зміни в організмі. Для цього необхідно підключатися за допомогою блютуз при кожному зважуванні.

Як вибрати розумні ваги?

Індивідуальний вибір користувача має бути обґрунтований такими критеріями: призначення, фінансовий бюджет, наявність та синхронізація з іншими смарт пристроями.

Функціональність розумних ваг повинна відповідати на запити користувача. Ваги слід розглядати виходячи з вимірювань необхідних та корисних параметрів.

Вибираючи гаджет для себе або у подарунок близьким, необхідно враховувати наступні фактори:

1. Наявність зрозумілого мобільного додатка необхідна для розширеної діагностики та аналізу даних, а також інтерфейсу з перекладом зручною мовою для користувача.

2. Матеріали, з яких виконаний корпус пристрою. Популярними матеріалами, які часто використовують виробники, є загартоване скло та пластик. Також існують моделі:

 • З дерева вартість яких досить висока.
 • З каменю – мають важку вагу та високу вартість.
 • Зі скла – надійніше моделей ваг із пластику, мають привабливий дизайн.

3. Основні можливості. Смарт ваги є електронними, тому сенсу в них набагато більше, ніж у звичайних вагах. Важливими вимірюваннями такого гаджета є показники:

 • Індексу маси тіла.
 • Кількості жиру / підшкірного жиру / вісцерального жиру.
 • Кількості рідини.
 • Вимірювання ваги.
 • Рівня білка.
 • Віку тіла.

4. Максимальна вага користувача. Практично всі смарт ваги мають загальний стандарт максимально допустимої ваги. Це враховується з метою точних вимірів. Український бренд Gelius пропонує модель Gelius Pro Index Pro Blue із розрахунком допустимої ваги – до 180 кг.

5. Бюджет. Вибрати розумні ваги можна виходячи з такої градації цін:

 • найдешевші моделі в Україні можуть коштувати в середньому – 700 грн;
 • середня вартість на девайси для зважування варіюється в межах 1000-2000 грн.;
 • висока вартість, у свою чергу, може становити – від 5 до 20 тисяч гривень.

Придбання такого пристрою не потребує витрат на винятково дорогі моделі. Для використання смарт ваг та отримання всієї необхідної інформації достатньо недорогих моделей та моделей у середньому ціновому сегменті, які точно вимірюють потрібні показники.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Як правильно користуватися Smart Scales: 5 рекомендацій

Для отримання точної інформації про різні показники організму і тіла необхідно дотримуватися нескладних рекомендацій.

Рекомендація №1

Для більш точної інформації, а також для порівняння змін в організмі користувача слід використовувати смарт ваги в той самий час доби.

Рекомендація №2

Зважуватися та вимірювати інші показники найкраще до прийому їжі та занять спортом.

Рекомендація №3

Поверхня підлоги у квартирі має бути рівною для стійкості гаджета.

Рекомендація №4

Перед використанням смарт ваг необхідно переконатися в тому, що шкіра ніг суха. Зважуватися слід босоніж.

Рекомендація №5

Смарт ваги можуть заряджатися від мережевого зарядного пристрою або працювати від звичайних батарейок, які необхідно міняти вчасно.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Відповіді на запитання, що часто ставляться

Як ваги визначають відсоток жиру в організмі?

Система пристрою необхідних обчислень застосовує значення електричних опорів тканин. З отриманої загальної цифри маси вираховується конкретна зведена частина ділянок тіла, де були виявлені жирові відкладення.

Кількість, що залишилася, відповідає відсотковому співвідношенню підшкірного ліпідного прошару.

Вимірювання рівня жиру в організмі надає можливість відстежувати та контролювати фізичні навантаження та режим харчування.

Як ваги вимірюють рівень білка?

Ця функція працює складніше. Розроблена формула, яка обчислює необхідні параметри, може обчислюватися за допомогою біоімпедансного аналізу. Різниця, яка використовується у розробках, полягає між відсотковим рівнем вмісту жиру в організмі, а також загальною масою тіла.

Що таке частка скелетно-м'язової маси?

Скелетно-м'язова маса (м'язова маса) – це важливий показник фізичної сили організму. Дана маса становить: рівень рідини / води в організмі, норма якої становить до 75% і рівень неводної частини (білкової маси).

Показник м'язової маси напряму залежить від режиму харчування та дієти, а також від рівня фізичної активності та підготовки. Для підтримки водного балансу в організмі можна придбати смарт термопляшку, а для більш продуктивних тренувань - розумну скакалку.

Розумні ваги: що це і в чому відмінність від звичайних

Як Smart Scales встановлює вік людського тіла?

Сучасні пристрої дозволяють користувачам надати інформацію про біологічний вік організму та тіла. Розробники продумали цю можливість завдяки даним про базальний метаболізм людини, використання яких закладено в алгоритмі роботи смарт ваг. Для точних розрахунків потрібні параметри зрісту та ваги людини.

У людському організмі із віковими змінами уповільнюється базальний метаболізм. Усі розрахунки співвідносяться із середніми віковими показниками, що надають визначення реального віку людини.

Яка норма м'язової маси у жінок?

Стандартні показники м'язової маси для людей без спортивних навантажень становлять: близько 45% – для чоловіків, для жіночого організму – приблизно 35%.

Для людей, які регулярно тренуються і підтримують ЗОЖ, характерне прагнення до вдосконалення рівня м'язової маси шляхом її нарощування.